Dávejte si pozor, na přehradě v Brně jsou díry v ledu

Lidé, kteří v těchto dnech vyrazí na brusle či pěší procházku na Brněnskou přehradu, by měli přes silný mráz dávat pozor na terén. V prostoru mezi nudapláží a Sokolským koupalištěm se v ledu vytvořilo asi 30 děr. Několik lidí už do nich spadlo, informovala včera v tiskové zprávě mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová. Místo je nyní označeno varovnými páskami. Lidé by za ně rozhodně neměli chodit, dodala.

Všechny, kdo spadli do vody, se podle Slámové naštěstí podařilo vytáhnout. "Na místě je nyní hlídka městské policie," dodala. Díry se podle ní v ledu vytvořily kvůli pohybům vody pod ledem. Strážníci na svých internetových stránkách zase píší o možném vlivu plynů, které se tvoří u dna nádrže a stoupají odtud vzhůru.

Podle mluvčí strážníků Denisy Kapitančikové mají díry v průměru dvakrát dva metry. "Nejsou na první pohled patrné a pro návštěvníky této zamrzlé vodní plochy, zejména bruslaře, hrozí nebezpečí úrazu," dodala. Slámová vyzvala k opatrnosti. Děr v ledu podle ní může ještě přibývat.

zdroj: ČTK