Hasiči odstraňovali následky noční bouře do rána

Silné bouřky, které se v noci na dnešek prohnaly Českem, na mnoha místech zkomplikovaly dopravu. Padlé stromy a větve zatarasily silnice a železniční tratě i přerušily proud, někde voda zaplavila vozovku. Časně ráno byla železniční doprava přerušena asi na deseti místech kvůli spadlým stromům, poruše trakčního vedení nebo přerušení dodávky elektřiny. Nyní už vlaky jezdí všude, sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Halla. Meteorologové i dnes varují před bouřkami.

Jihomoravští hasiči do dnešního rána likvidovali následky noční bouřky. Zasahovali na 44 místech v celém kraji. Nejvíc práce měli na Znojemsku. Novinářům to sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

"Po celou noc hasiči zejména uvolňovali silnice od vyvrácených stromů," uvedl Haid. Na Znojemsku bouřky propukly v neděli kolem 21:00. Polámané větve a stromy tam zatarasily například silnice u Tasovic, Horních Dunajovic, Hevlína, Litobratřic, Lechovic a Dyjákovic.
 
V pozdějších hodinách bouřky a poryvy větru postoupily na Brněnsko. Ve Veverské Bítýšce vyvrácený strom spadl mezi dvě zaparkovaná auta a částečně je poškodil. V téže obci hasiči také provizorně zajišťovali zbytky plechové střechy, kterou vítr utrhl z jednoho domu.
 
V krajské městě hasiči rozřezali stromy, které spadly na vozovky v Řípské, Rokytově, Dusíkově a Rakovecké ulici. Na železniční trati v Králově Poli hasiči zasahovali u utržené troleje. Výškovou techniku nasadili u budovy vysokoškolských kolejí v Purkyňově ulici. Z koše dvaapadesátimetrového automobilového žebříku odstranili zbytky utržené plechové krytiny ve 13. patře budovy.
 
Řadu zásahů měli hasiči také v dalších okresech. V Boskovicích na Blanensku museli odčerpat vodu z výtahové šachty zatopené do výše jednoho metru. V Lužní ulici v Hodoníně rozřezali a odklidili strom vyvrácený na zaparkovaná auta.
 
zdroj: ČTK