Mentoring pomáhá ženám plnit cíle a sny

Nedostatek odvahy a sebedůvěry – faktory, které často stojí za tím, že se ženy velmi dlouho rozhodují o využití příležitostí, které jim práce i život přináší. Povzbudit je, nasměrovat, ukázat jim způsob, jak si nenechat ujít šanci realizovat se mohou pozitivní vzory. Ženy, které si vybudovaly kariéru, uplatnily svou odbornost a využily svůj potenciál.

„Takových žen je mezi námi celá řada a já jsem ráda, že na ně prostřednictvím našich aktivit a akcí můžeme upozornit a dát tak dalším ženám šanci se jimi inspirovat. Dáváme jim možnost setkat se s nimi například v rámci mentoringu, při němž zažijí něco opravdu unikátního. Pro řadu z nich je to ono pověstné ˈnakopnutíˈ tím správným směrem na jejich cestě za úspěchem, ekonomickou nezávislostí, za naplněním vlastních plánů a snů. Příběhy úspěšných a zkušených žen jim dodají odvahu, ukáží jim, že i ony se mezi ně mohou zařadit, že nemusí mít strach vystoupit a říct: ˈPočítejte se mnou, jsem tadyˈ,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women CR.

Jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet mentoring, který má svou tradici a hlavně kvalitu, je zúčastnit se akce Equal Pay Day 2021 s podtitulem „Počítejte s námi“, která se uskuteční online ve dnech 26. 3. – 1. 4. 2021. Jde o největší akci pro aktivní ženy, pracovně-zážitkovou konferenci, jejíž nedílnou součástí je právě mentoring.

Každoročně u mentoringových stolů zasedají stovky žen, které si společně užívají atmosféru plnou podpory, inspirace a motivace. Nic na tom jinak nebude ani letos, kdy se mentoringová část programu týdenní akce koná online. Podělit se o své životní i pracovní příběhy, úspěchy i neúspěchy je připraveno na 60 mentorek z mnoha oborů. Každá má své téma, za každou z nich stojí zajímavý příběh. Řeč tak bude například o tom, co všechno jim přinesl rok 2020 poznamenaný situací kolem pandemie, která do práce a životu každého z nás zasáhla jako blesk z čistého nebe, o odvaze a sebevědomí v podnikání nebo o tom, jak se v životě a v kariéře posunout dál.

To, zda se zúčastníte „jen“ mentoringu, nebo využijete šanci stát se součástí něčeho většího, celé konference Equal Pay Day, je jen na vás. V každém případě je pro vás připraven program plný osobností, které mají co říct a chtějí vás podpořit, dodat vám dávku pozitivní energie, která je obzvlášť v dnešní době opravdu potřeba.

Nové impulsy můžete načerpat od úspěšných podnikatelek i žen z korporátu, ze společností, kterým je jasné, že dávat ženám prostor pro budování kariéry se vyplatí. Těšit se můžete například na významnou českou ekonomku, rektorku Mendelovy univerzity v Brně a aktivní členku platformy KoroNerv Danuši Nerudovou, Market Head Slovakia společnosti Mars Danielu Hlaváčkovou, zakladatelku mediální společnosti AXOCOM Eriku Luzsicza, CEO & CSO IKEA CR, Hungary Mouniou El Hilali Acherkouk Yakhlef nebo HR ředitelku a členku dozorčí rady Allianz pojišťovny Evu Koubíkovou, ale také zakladatelku nadace Krása pomoci Taťánu Gregor Brzobohatou, moderátorku TV Nova Petru Svoboda nebo byznys mentorku Margaretu Křížovou.

To, co je na celé akci cítit, je obrovská síla a vůle podpořit všechny ženy v jejich kariéře, rozvoji i v nastavení tolik potřebného work life balance. Equal Pay Day, který letos trvá dnů hned 7, je akcí, která vám může zlepšit dny, měsíce a roky. A u toho musíte být!

Udělejte si čas pro sebe s Equal Pay Day 2021. Do konce února můžete pořídit vstupenky za zvýhodněnou cenu.