Na D1 se u Brna srazilo pět aut, zranilo se několik lidí

U Domašova na Brněnsku se na dálnici D1 ve směru na Brno srazilo krátce po poledni pět osobních aut. Nehoda si vyžádala několik zraněných, ale nakonec jen dva z nich museli zdravotníci odvézt do nemocnice. Příčina nehody není známa. Po kolizi se vytvořila devítikilometrová kolona vozů, řekl ČTK mluvčí policie Pavel Šváb. Ve 13:30 se začala pomalu rozjíždět, když policie otevřela jeden jízdní pruh. V místě je provoz omezený kvůli opravě dálnice. 

Nehoda se stala na 190. kilometru. "Těžká poranění utrpěli muž a žena. Oba převezly sanitky do nemocnice v Brně-Bohunicích," řekla ČTK mluvčí záchranářů Barbora Zuchová. Další čtyři lidé vyvázli z havárie s oděrkami a pohmožděninami. 
    
Provoz byl podle Švába kvůli velikonočním prázdninám hustý. Při zásahu zdravotníků a odklízení havarovaných vozidel museli policisté dálnici ve směru na Brno na dvacet minut zcela uzavřít. 
    
Ve stejném místě, ale ve směru na Prahu, se pak stala ještě jedna méně vážná nehoda. "Patrně havarovali řidiči, kteří se nevěnovali řízení, ale sledovali místo neštěstí," dodal Šváb. Tato kolize se obešla bez zranění. 
 
zdroj: ČTK