Policisty v Brně napadl prodejce drog, rozprášil na ně pervitin

V Brně napadl policisty při svém zatýkání sedmatřicetiletý prodejce drog. Zadržen byl při prodeji pervitinu. Zbavil se jej tím způsobem, že jej rozprášil z ampule přímo do obličejů policistů. Při pokusu o útěk ho zadržela tříčlená hlídka, řekl dnes ČTK mluvčí policie Pavel Šváb. Muži hrozí až deset let vězení.

Policisty upozornili na muže občané. Drogy totiž prodával bez zábran přímo u pultu v jednom z barů ve čtvrti Královo Pole. Již při vstupu do podniku policie zajistila jednoho z narkomanů, který si přišel za dealerem koupit svoji dávku drogy.

Policisté muže podezřelého z prodeje drog požádali o občanský průkaz. Když si všimli, že něco drží v ruce, vyzvali jej, aby věc položil na stůl. Muž reagoval útokem a rozprášením drog. Patrně byl pod jejich vlivem.
 
"Nereagoval na výzvy k uklidnění a neustále s policisty bojoval. Nakonec se muže podařilo spoutat," uvedl mluvčí. Podle něj byl již muž v minulosti opakovaně stíhán za prodej drog.
 
Pervitin je nejužívanější tvrdou omamnou látkou na jižní Moravě. Jen v Brně odhalí policie do roka asi 40 laboratoří na jeho výrobu. Výrobcům nahrává to, že příprava pervitinu je poměrně snadná a léčiva k tomu potřebná lehce dostupná.
 
zdroj: ČTK