Při přepadení spořitelny ztratil muž většinu lupu i granát

Kriminalisté pátrají po muži, který v pátek v brněnské Křídlovické ulici přepadl Českou spořitelnu. Při útěku si ale počínal tak roztržitě a neopatrně, že poztrácel většinu lupu i nefunkční granát, jimž ohrožoval pokladní. Škoda se proto odhaduje na 30.000 korun. ČTK to řekla mluvčí policie Andrea Straková. Muži hrozí až 12 let vězení.  

Muž při přepadení předložil pokladní lístek s výhružným textem. Stálo na něm, že má granát a požaduje všechny peníze.

Vyděšená žena mu vydala peníze. Pachatel je vzal do náruče a otočil se k východu z budovy. "Při cestě mu ale začaly padat na zem. Velká část z nich skončila na chodníku před bankou. Z kapsy mu tam vypadl i granát, naštěstí nefunkční," dodala mluvčí.
 
Lupič se zřejmě již nechtěl dále zdržovat, nasedl na jízdní kolo a z místa ujel. Pracovníci spořitelny peníze posbírali a zjistili, že si odvezl asi 30.000 korun.
 
Muži je okolo 40 let, měří 175 centimetrů a má plnoštíhlou postavu. Na tváři měl hustý, nepřirozeně vypadající plnovous. Možná šlo o maskování. Dále měl dioptrické brýle s kulatými obroučkami a na hlavě tmavou kšiltovku. Zaznamenaly jej bezpečnostní kamery. Policie žádá svědky, kteří pachatele kdekoli spatřili, aby se přihlásili na lince 158.
 
zdroj: ČTK