Radnice v Kuřimi nabízí úředníkům kurzy sebeobrany, přibývá útoků

Radnice v Kuřimi společně s policisty nabízí svým úředníkům kurzy sebeobrany, protože podle starosty Draga Sukalovského přibývá útoků lidí na zaměstnance úřadu. Do kurzů se zatím přihlásila více než polovina zaměstnanců radnice a vedení města v nich chce pokračovat. Většina ostatních měst na jihu Moravy o podobných kurzech neuvažuje. 

"Bohužel se útoky na zaměstnance našeho úřadu vyskytují stále častěji. Naši zaměstnanci se sice snaží útokům předcházet, ale když už dojde k fyzickému konfliktu, chceme, aby byli připraveni bránit se do doby, než přijde pomoc," uvedl Sukalovský. 

Policisté s účastníky kurzu nejprve projdou teoretickou část, naučí je možné metody odvrácení konfliktu a následně i útok a obranu. "Většina účastníků si může vyzkoušet konkrétní situace a vědět, že pro ně existuje několik řešení. Naším cílem je, aby účastníci získali po absolvování kurzu také potřebné sebevědomí pro jednání ve vyhrocených situacích," uvedl policista Alexandr Tomáš. 
    
Například v Brně nebo ve Znojmě podobné kurzy zatím neplánují. Brněnský magistrát posílá své zaměstnance na kurzy komunikace a asertivity. "Všechny problémy se snažíme vykomunikovat. K fyzickým útokům u nás obvykle nedochází," řekl ČTK mluvčí brněnské radnice Pavel Žára. Brněnští úředníci zažili naštvané a útočné klienty v létě při problémech s registrem vozidel. Kvůli problémům na úřadě několik dní hlídkovali policisté. 
 
zdroj: ČTK