V brněnské ulici Tuřanka se propadla vozovka, oprava potrvá týden

V Brně-Slatině byla kvůli propadlé vozovce v obou směrech uzavřena ulice Tuřanka na křižovatce s ulicí Matlachovou. Událost se obešla bez zranění, brněnský dopravní podnik kvůli propadu odklání autobusy a trolejbusy. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Andrea Straková. Oprava potrvá podle odhadů týden až deset dní. 

Policie ulici uzavřela kolem půlnoci. "V souvislosti s propadem nedošlo k žádné kolizi," uvedla mluvčí. Příčinou je podle mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renaty Hermanové zborcená stěna kanalizace. "Havárie je v místě napojení kanalizační přípojky do stoky," řekla ČTK Hermanová. 

Místem projedou denně tisíce aut. Dopravní podnik rozdělil mimořádně trolejbusovou linku 31 na dvě části. Trolejbus od hlavního nádraží se otáčí již u slatinské vozovny a dále pokračuje autobus x31 až do Šlapanic. Místem projíždí také autobus 78. Dotčené místo objíždějí obě linky přilehlými ulicemi, zastávka Přemyslovo náměstí se posunula zhruba o 100 metrů blíž k základní škole. 
    
"Jelikož však místní uličky nejsou na takovou dopravní zátěž stavěné, přikročíme k trvalejším opatřením," uvedla Škrancová. Linka 31 zůstane nadále rozdělena na dva úseky a x31 pojede od dnešního večera ulicemi Vlárská, Tilhonova a Přemyslovo náměstí, vynechá zastávky Řípská, Brněnky a Křehlíkova, naopak obslouží zastávky Hviezdoslavova a Langrova. 
    
Autobus 78 pojede mezi zastávkami Řípská a Malečkova ulicemi Řípská a Hviezdoslavova, vynechá zastávku Křehlíkova, Přemyslovo náměstí, Krejčího a Slatina,rozcestí. Mimořádně obslouží čtyři jiné zastávky. 
    
Linka 76 po dobu výluky mimořádně staví ve stanicích Brněnky a Vlárská místo linky 31. Podrobné informace jsou k dispozici na webu dopravního podniku. 
 
zdroj: ČTK