Právě se nacházíte:

VIDA! Jarní prázdniny

Zábavní vědecký park VIDA! chystá na brněnské jarní prázdniny bohatý program. Od soboty 11. března bude uvádět v Divadle vědy novou science show Vytěž princip, na víkendy připravuje v Labodílnách program s pokusy Svítím, svítíš, svítíme a dvakrát denně promítne výjimečný 3D dokument Divoká Afrika. V sobotu 18. března tu také proběhne akce Profesionálové, která přiblíží práci různých zajímavých zaměstnání. Brněnským jarním prázdninám přizpůsobí VIDA! i svůj provoz – od pondělí 13. 3. do pátku 17. 3. bude otevřeno každý den od 9:00 do 18:00.  

Vytěž princip
Vytěž princip je nové představení, kde se vedle zajímavých experimentů objevují i cirkusové prvky. Show je zaměřená na těžiště a balanc. Diváci se mohou těšit na válec, který jezdí sám do kopce, hrneček, který stojí na uchu jen díky špetce kávy, samočinné svíčkové kyvadlo a další experimenty. „Některé pokusy se mohou jevit jako kouzla. O to větší překvapení nastane, když princip jevu rozkryjeme. Lidské oko se oklamat dá, těžiště však určitě ne,“ říkají o nové show její tvůrci Aleš Pilgr a Janet Prokešová.  „Naše science show jsou originální autorská představení, jejichž vývoji se vždy věnuje tým lidí. Na jedinečnost našich show jsme náležitě hrdí. Prezentujeme se jimi nejen u nás ve VIDA!, ale i na našich výjezdech po republice i v zahraničí,“ dodává ředitel VIDA! Lukáš Richter. Ve VIDA! se představení s pokusy uvádějí minimálně třikrát denně a jsou v ceně vstupného. Přesné začátky stejně jako rozpis představení je možné najít na www.vida.cz/scienceshow

Profesionálové – (ne)obyčejná povolání na vlastní kůži
V sobotu 18. března láká VIDA! na zajímavé hosty, kterými jsou genetik, záchranář, astrofyzička, chovatel zvířat, výzbrojní technička nebo geoložka. Každý z nich se pokusí v krátké prezentaci přiblížit své zaměstnání a po zbytek dne bude připraven zodpovědět dotazy malých i velkých návštěvníků.
www.vida.cz/profesionalove 

Další akce plánované na jaro 2017

Oslava Dne učitelů
V pátek 24. a sobotu 25. března zve VIDA! všechny pedagogy a lektory na oslavu Dne učitelů. Kromě expozice, představení s pokusy a 3D filmů se mohou zúčastnit ukázek výukových programů a zjistit tak, co všechno VIDA! nabízí organizovaným dětským skupinám. Pedagogové získají po oba dny vstup jen za 1 Kč. Pokud se zaregistrují na www.vida.cz/denucitelu , mohou sebou vzít zdarma i další osobu.

VIDA! After Dark: Ples
sobota 1. dubna, od 20:00
www.vida.cz/afterdark
Akce je určená všem, které láká tanec mezi exponáty, a mají rádi večery s netradiční atmosférou. Vstupenky na jsou k dostání na pokladně VIDA! a na www.vida.cz/eshop

Jednodenní velikonoční příměstský tábor
čtvrtek 13. dubna, 9:00–16:00
www.vida.cz/primestsketabory

Velikonoční dílna – pokusy s vejci
pátek 14. dubna, 10:00–17:00

Čarodějná škola – den v kostýmech plný magie fyzikálních zákonů
sobota 29. dubna, 10:00–18:00