Accenture pořádá první mezinárodní Hackathon spolu s EXPO 2020

Společnost Accenture pořádá spolu s EXPO 2020 Dubaj první „propojený“ Hackathon. O vítěztví se utkají mladé naděje z osmi zemí Evropy a Středního Východu. Účastníci v Římě, Londýně, Madridu, Amsterdamu, Dortmundu, Praze, Istanbulu a Dubaji změří síly ve 24hodinovém zápolení. Soutěž je otevřena pro studenty i čerstvé absolventy - kreativní designéry, vývojáře a marketingové specialisty.   

Accenture Digital „propojený“ Hackathon má společné téma „Connect. Collaborate. Create“ inspirované výstavou Expo 2020 Dubaj, jejíž hlavním motivem je „Connecting Minds, Creating the Future“. Cílem soutěže je podpořit spolupráci a inspirovat vznik projektů sociálních inovací. 

Účastníci zpracují jedno z témat výstavy Expo 2020:

•    Příležitost: Lepší přístup k zaměstnání a snižování digitální propasti
•    Mobilita: Eliminování fyzických a technologických překážek, které brání efektivnímu pohybu, lidí, myšlenek a věcí, a tak zlepšení řešení mimořádných událostí
•    Udržitelnost: Podpora udržitelného životního stylu a zvýšení povědomí o dopadu klimatických změn

Účastníci experimentováním s nejmodernějšími technologiemi budou vytvářet nápady, návrhy produktů a služeb, které mohou přinést sociální a ekonomickou hodnotu pro komunitu a společnost. 

„Naši experti každodenně využívají potenciál digitálních technologií. Díky znalostem mobilní komunikace, analytiky a digitálního marketingu pomáháme našim klientům zavádět do jejich byznysu ty nejmodernější digitální inovace. Podobně jako vznikají skvělá inovativní řešení na tomto Hackathonu napříč osmi světovými metropolemi,“ řekl Jean Pierre Bokobza, senior managing director, Accenture Digital.

„Technologie nás spojují těsněji než kdy jindy. To nám umožňuje komunikovat a spolupracovat způsobem, který může změnit naše životy. Jsme rádi, že Expo 2020 Dubaj bude spolupracovat s Accenture na tomto Hackathonu a těšíme se na nápady vítězů,“ dodává Hala Ghandour, Chief Development Officer, Expo 2020 Dubaj. 

Accenture Digital Connected Hackathon je určen pro tří až pětičlenné týmy. Všechna účastnická města budou propojena telekonferencí a týmy se při práci na svých řešeních také zabaví na různých „hackgames“ nebo „live talks“, které budou vedeny renomovanými digitálními experty. 
 
Mentoři z Accenture budou týmům pomáhat definovat a rozvíjet jejich projektové koncepty. Projekty budou na závěr hodnoceny odbornou porotou, ve které zasednou členové vedení společnosti Accenture, Expo 2020 Dubaj a pořádajících partnerů spolu s dalšími osobnostmi z oblasti inovací a digital.

Ceny budou uděleny třem nejlépe hodnoceným projektům v každém světovém městě a celkového vítěze pak zvolí mezinárodní porota. Kromě toho Expo 2020 Dubaj udělí zvláštní cenu - možnost prezentovat vítězný projekt organizátorům světové výstavy. 

Nejlepším účastníkům, jejichž týmová práce, přístup k řešení problémů a celkové kvality zapůsobí na organizátory, může být nabídnuta stáž nebo práce v Accenture.

Accenture Digital Connected Hackathon se v České republice koná 26. a 27. listopadu v prostorách Paralelní Polis v Praze 7.

Registrace je zdarma na accenture.cz/hackathon do 22. listopadu.

Pro aktuální informace o Accenture Digital Connected Hackathon, sledujte: #AccentureDigiHack na sociálních sítích.

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=NTjWLy8nIeA 
https://www.youtube.com/watch?v=9jx1e-sLpoY