Americká společnost Biamp koupila belgickou firmu Apart

Společnost Biamp, přední dodavatel profesionálních zvukových a obrazových technologií se sídlem v USA, oznámila akvizici firmy Apart Audio. Tato belgická firma vyrábí techniku pro ozvučení obchodů, restaurací, tělocvičen či akvaparků, ale i větších prostor. Jejich zařízení najdete nejen na ozvučení fotbalových stadionů Watford FC, Legie Waršava nebo Brondby Kodaň, ale i prestižního barcelonského operního domu Gran Teatre del Liceu. V České republice Apart Audio nově zastupuje firma Audiopro s.r.o., jejíž technický tým má s instalacemi dlouholeté zkušenosti a která je distributorem více než 50 značek předních světových výrobců.

„Apart Audio patří mezi nejvýznamnější hráče na poli komplexních zvukových řešení, která se nejlépe uplatní v malých a středně velkých prostorech, jako jsou obchody, restaurace, vzdělávací centra nebo kanceláře. V kombinaci s jinými značkami se hodí ale i pro větší prostory jako jsou fotbalové arény, akvaparky nebo hudební stánky,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která značku Apart Audio v České republice od ledna 2020 zastupuje.

Díky ucelené nabídce široké řady reproduktorů, zesilovačů, mixů, kontrolerů i pagingových volacích stanic lze velkou řadu projektů ozvučení postavit právě na technice firmy Apart Audio. „Propojení společností Apart a Audiopro přináší benefity jak koncovým zákazníkům, tak i instalačním firmám, které mohou využít kompletní nabídku našich služeb v podobě technické podpory, poradenství při návrhu ozvučení apod.,“ dodává Andrej Hronec.

Na evropské půdě je Apart Audio již po léta dobře zavedenou značkou. Na severoamerický trh vstoupil v roce 2018 a díky akvizici firmou Biamp může nyní využívat kvalitní technické podpory a rozsáhlé distribuční sítě této značky.

Společnost Biamp je předním dodavatelem profesionálních audio systémů pro státní, komerční i vzdělávací prostory. Pod vedením šéfa Rashida Skafa zaujal Biamp razantní strategii růstu, která v sobě spojuje nejen nabídku vlastních produktů a rozšíření distribuce, ale rovněž vstup na nové trhy prostřednictvím akvizic. Přidání společnosti Apart Audio přichází pouhých sedm měsíců poté, co společnost získala značku Cambridge Sound Management, díky které se z Biampu stal také přední dodavatel v oblasti tzv. sound maskingu (systémů pro maskování zvuku).