Autobusy z Brna do Prahy budou mít v pátek a v sobotu zpoždění

Autobusy mezi Prahou a Brnem budou mít v pátek a v sobotu zpoždění zhruba 25 minut, informoval dnes v tiskové zprávě Pavel Halla, mluvčí hlavního dopravce na této trase Student Agency. Důvodem je uzavírka dvou úseků kvůli bourání mostů přes dálnici D1 a nutnost jet po objízdných trasách. Obvyklá doba jízdy je dvě a půl hodiny.

"Očekáváme, že nedojde k prodloužení uzavírky jako při demolici prvního mostu 9. června. I tehdy se zpoždění pohybovalo mezi 20 a 30 minutami," upřesnil Halla. Omezení se týká pouze spojů, které dotčených úsecích pojedou zhruba mezi 18:00 v pátek a 9:30 v sobotu. Uzavírka se dotkne také některých mezinárodních spojů společností Tourbus, Eurolines či některých slovenských dopravců. Zavřené budou úseky mezi 66. a 81. kilometrem a 153. a 162. kilometrem.
 
Jinak opravy dálnice nemají na jízdní doby autobusů významný vliv, přestože v opravovaných úsecích je rychlost omezena na 80 kilometrů v hodině.
 
Student Agency na jedné straně tvrdí, že oprava dálnice pro společnost neznamená úbytek cestujících, na druhé straně České dráhy poukazují na vzrůstající počet cestujících jejich D1 Expressy.
 
zdroj: ČTK