Brněnský registr vozidel obslouží o 100 lidí méně, je stále pomalý

Registr vozidel v Brně je čtvrt roku po svém spuštění stále pomalý a rychlostí plně nenahradí starý systém. Úředníci obslouží zhruba 300 lidí denně. Je to o 100 zákazníků méně než dřív, řekl ČTK mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Kdo chce mít jistotu, musí podle Žáry přijít na úřad brzy ráno nebo si počkat.

"V dlouhých úředních dnech, jako je pondělí a středa, obsloužíme zhruba 300 lidí. Ve starém systému jsme zvládli 400. Je to pořád pomalé," uvedl. Systém začal fungovat od začátku července a jeho spuštění provázely četné problémy. Několik dní nefungoval vůbec, potom byly časté výpadky, některé údaje byly neúplné a bylo třeba je doplňovat.

V létě byly na úřadě časté fronty, lidé ráno rozebrali pořadové lístky a do odpoledne čekali, než na ně přijde řada. Kdo chce mít jistotu, že se na něj dostane, musí podle Žáry čekat i dnes. "Lidé chodí třeba v sedm hodin ráno, hodinu před začátkem úřední doby," popsal situaci. Nový systém registru vozidel spravuje ministerstvo dopravy a je závislý na fungování internetu.
 
zdroj: ČTK