Část expozice švýcarského muzea Longines bude představena v ČR

Návštěvníci 3. ročníku veletrhu luxusních hodinek, který proběhne v Moravské galerii v Brně ve dnech 4. a 5. listopadu, budou mít jedinečnou možnost zhlédnout část expozice švýcarského muzea Longines, značky s více než 185letou tradicí.  

Třetí ročník veletrhu hodinek v České a Slovenské republice poctí svou návštěvou archivářka unikátního muzea Longines, paní Marie Reber. Depozit muzea, které sídlí ve švýcarské kolébce značky, městě Saint-Imier, zahrnuje celkem více než 550 exponátů. Expozice Longines na veletrhu bude zahrnovat devět vitrín a deset panelů s 18 exponáty. Návštěvníci mezi nimi najdou například kapesní dvouplášťové hodinky ve stříbrném provedení s mechanickým hodinovým strojkem s ručním nátahem výroby manufaktury Longines, Kalibr 18B, z roku 1870 nebo kapesní cestovní hodinky ve zlatém provedení se smaltovou výzdobou z roku 1929. Součástí oficiálního programu veletrhu bude také přednáška Marie Reber, která proběhne v pátek 4. listopadu ve 14 hodin. 

Značka Longines je mezi českými zákazníky velmi oblíbená a má i v naší zemi dlouhou historii. Významným milníkem byla například dodávka hodinek pro československé letce ve 30. letech minulého století - tento historický model hodinek je žádaným sběratelským kouskem. 

„Jsme potěšeni, že společnost Longines přijala naše pozvání na veletrh. Jejich muzeum propůjčilo na veletrh hodinek do Brna jedny z nejzajímavějších exponátů., které lze běžně spatřit pohromadě pouze ve Švýcarsku. Milovníci preciznosti budou moci na vlastní oči posoudit, kam se posunulo hodinářské řemeslo během posledních 150 let,“ říká nejznámější český mistr hodinář Vladimír Bechyně.