Charitativní polévka pro vodicí psy

Již potřetí se bude zítra, v pátek 23.prosince 2011, podávat charitativní polévka na brněnském náměstí Svobody. Výtěžek z této akce poputuje na zajištění části krmiva pro budoucího vodicího psa.

„Jsem rád, že díky pár „šufánkům“ polévky mají Brňané možnost o Vánocích přispět na výcvik štěněte, které bude jednou pro někoho nepostradatelné.

Přece jen výcvik vodicího psa pro nevidomého člověka není vůbec levnou záležitostí, ale pro jeho budoucího pána bude tento chlupatý společník oporou a kamarádem na dlouhá léta.

Při prvním podávání této vánoční polévky bylo vybráno přes čtyři a půl tisíce korun, v loňském roce již částka sahala k deseti tisícům korun, proto doufám, že se rostoucí trend letos opět zopakuje,“ uvedl náměstek primátora Oliver Pospíšil, který bude tuto polévku podávat v pátek 23.prosince od 12 do 14 hodin.

Budoucí vodicí pes bude opět pocházet z brněnské organizace Škola pro výcvik vodicích psů, kteří jsou určeni pro vedení nevidomých lidí.

Všichni psi z této školy jsou po dvou měsících výcviku předáni do pečovatelských rodin, kde jsou dále vychováváni tak, aby zvládli všechny nástrahy při vedení nevidomého.

zdroj: ČTK