CTR group zahájila realizaci nového Business Centra v Košicích

Realizaci dlouho očekávané nové etapy Business Centra Košice zahájila v polovině května původem česká investiční skupina CTR. Stavební fáze projektu byla zahájena demolicí stávající nevyhovující budovy, otevření nového polyfunkčního areálu je naplánováno na čtvrtý kvartál roku 2019.  

Business Centre Košice III, jak se nová etapa oficiálně nazývá, nabídne celkem 141 plně vybavených bytových jednotek, 430 parkovacích stání, téměř 7.000 m2 kanceláří a 3.200 m2 pro obchody a služby. Na jednom místě tak obyvatelé najdou práci, bydlení i zábavu. Spolu s předchozí etapou business centra bude skupina CTR celý areál také provozovat, a to včetně plně vybavených nájemních bytů. 

„Během šesti let provozu současného business centra jsme pečlivě naslouchali potřebám našich nájemců. Novou etapu jsme pak připravili s vědomím vysokých nároků na moderní pracovní prostředí i související služby. Jsem proto velmi rád, že již nyní, v okamžiku zahájení realizace, jsme velmi blízko uzavření dohod s klíčovými nájemci, jejichž jména snad brzy oznámíme,“ říká Ján Horváth, ředitel realitní divize CTR group.

Centrum Košic se mění pod taktovkou CTR group
Polyfunkční komplex Business Centre Košice III je pokračováním úspěšného business centra dokončeného již v roce 2010, které tvoří moderní výškovou dominantu Košic a nabízí celkem 18.000 m2 pronajímatelné plochy. Nová etapa bude s původním business centrem spojena zastřešenou lávkou přes frekventovanou dopravní tepnu Štúrova. Oba komplexy tak spolu vytvoří pomyslnou vstupní bránu do centra města. Autorem obou etap projektu je renomovaný ateliér KOPA architekta Juraje Kobana.

Business Centre Košice III je již druhým objemově významným projektem, který skupina CTR aktuálně realizuje a přispívá tak k postupné přeměně Košic na moderní a přívětivé město pro život. Již déle než rok totiž v centru východoslovenské metropole buduje také bytový projekt Rezidencia pri radnici. Ten nabízí celkem 390 bytových jednotek, obchodní prostory v přízemí a zelené atrium ve vnitrobloku budovy. 

Celkem má CTR group ve výstavbě pět projektů ve 4 městech a třech různých státech
Kromě Košic je skupina CTR aktuálně stavebně aktivní především v Německu. V centru Drážďan staví bytový projekt Haus Merkur II se 117 byty a obchodními prostory v přízemí, počátkem května také slavnostně otevřela nájemní areál se 103 byty Residenz am Zwinger, který po vzoru pražského Albertova provozuje. Dalším německým projektem ve fázi výstavby je 77 nájemních bytů Marina Apartments v Regensburgu. V Praze pak aktuálně realizuje komorní bytový projekt Panorama Pražačka v Praze 3 se 26 byty. Zároveň zde již několik let připravuje rozsáhlou výstavbu na brownfieldech na Žižkově a v Karlíně. 

„Přestože pozemky v Praze vlastníme mnohem déle než v Košicích nebo Drážďanech a přestože se jedná o zanedbané brownfieldy, kterým by rozvoj jedině prospěl, je proces přípravy projektů v Česku v porovnání se zahraničím nesrovnatelný. Kdybychom nepůsobili v zahraničí, nezahájili bychom letos žádnou stavbu,“ uzavírá Ján Horváth.