Do Festivalu otevřených sklepů se zapojí 35 vinařů

Do jarní přehlídky Festivalu otevřených sklepů, která se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna v Mikulově a jeho okolí, se zapojí 35 vinařů. Lidé budou moci ochutnat šampiony zahraničních soutěží, v nabídce bude i gourmetské menu nebo řízené degustace. ČTK to řekli organizátoři z Nadace Partnerství. 

Festival se uskuteční na pěti místech - v Mikulově, Bavorech, Perné, Dolních Dunajovicích a Březí. Letos se koná už popáté. V uplynulých letech se stal jednou z nejvyhledávanějších vinařských akcí v regionu. 

"Genius loci sklepních uliček, osobní seznámení s vinaři a nabídka vín - to jsou hlavní lákadla festivalu," uvedl Juraj Flamik z Nadace Partnerství. 
    
Jarní Festival otevřených sklepů nabídne přehlídku 35 vinařů, mezi nimi Vinařství Volařík, Víno Marcinčák nebo Tanzberg. "Kořením festivalu jsou ale malí vinaři. Jejich vína v obchodech a restauracích jen tak nenajdete. Když se v této oblasti konal festival v roce 2009, zvítězil ve festivalové anketě Šampion vín Maxmilián Holec z Perné. Ten ročně produkuje jen několik tisíc lahví," uvedl Flamik. 
    
Největší nabídka vinařů a vín je v samotném Mikulově, kde své sklepy otevře hned 11 vinařství. V Perné se představí devět vinařů, v Bavorech tři, Dolních Dunajovicích sedm a v Březí pět vinařů. 
 
zdroj: ČTK