Dvanáct medailí vezou moravští vinaři z kanadského Québecu

Dvanáct medailí, z toho šest zlatých, vezou moravští vinaři ze soutěže Sélections Mondiales des Vins Canada. Akce, která skončila 4. června v kanadském Québeku, je podle Vinařského fondu největší mezinárodní vinařskou soutěží na severoamerickém kontinentu. Ocenění výrazně usnadňuje úspěšným vínům vstup na kanadský trh. Vinařský fond to uvedl v tiskové zprávě.

Mezi nejúspěšnější firmy patřil Znovín Znojmo, a.s., který získal dvě zlaté za Tramín červený, výběr z bobulí 2011, a Ryzlink rýnský, ledové 2009, ke kterým přidal také jednu stříbrnou za Muškát moravský, výběr z hroznů 2011. Další zlaté medaile získaly z moravských vinařství Víno Hort, s.r.o., Vinselekt Michlovský, a.s., Vinařství u Kapličky, s.r.o. a Ampelos, ŠSV Znojmo, a.s. "Zajímavé jsou další a další ocenění pro moravská růžová, která jsou v posledních letech na vzestupu jak kvalitou, tak pestrostí nabídky spotřebitelům," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Kanadský trh je ovládaný vždy jen jediným licencovaným monopolem pro každou provincii a mimo síť jeho prodejen není možné alkoholické nápoje koupit. Přímé napojení na obchodní kanály podle Vinařského fondu přivádí do soutěže i ty nejvěhlasnější světové značky, které se na jiných soutěžích zpravidla tolik neprezentují.
 
zdroj: ČTK