Historické spodní prádlo na brněnském veletrhu Styl a Kabo

Výstavu dobového spodního prádla z konce 19. a začátku 20. století uvidí mimo jiné návštěvníci brněnského veletrhu Styl a Kabo, který začíná 12. února. Výstavu Spodní prádlo inspiruje... připravil veletrh Styl ve spolupráci s Muzeem města Brna a má ukázat inspiraci současného oblékání historickým spodním prádlem. ČTK to zjistila z internetových stránek brněnského výstaviště.

"Noční kabátky přepestrých střihů a nápaditostí na sebe převzaly roli svrchních sak a blůzek, které se velmi dobře hodí k romantickým sukním různých délek. Ty až příliš často připomínají bohatě zdobené nabírané spodničky," popsala podobnost mezi dřívějším spodním prádlem a dnešním oblečením kurátorka výstavy Ludmila Růženecká.

Kromě výstavy se návštěvníci budou moci zúčastnit dalších doprovodných programů veletrhu, například kreativní dílny s tradiční jabloneckou bižuterií. Designéři z Jablonce předvedou práci se skleněnými vinutými perlemi a pod jejich vedením si svůj šperk budou moci vytvořit i zájemci z řad přihlížejících.

K vidění budou ukázky z tvorby studentů a módní trendy v materiálech pro výrobu obuvi a kožené galanterie pro jarní a letní sezonu 2012.

Veletrhy módy Styl a Kabo proběhne 12. až 14. února na brněnském výstavišti. Konají se dvakrát za rok, vždy v únorovém a srpnovém termínu. V posledních dvou letech jsou přístupné jen obchodníkům s módou, ne laické veřejnosti. Vystavovatelé z více než 20 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony. Veletrhy navštěvuje zhruba 7000 lidí.

zdroj: ČTK