Ivana Jirešová útočí na city Podhůrského

Ivana Jirešová dokáže zamotat hlavu mužům, teď si o ní nechává zdát Zdeněk Podhůrský. „Líbí se mi jako žena i jako herečka,“ prozrazuje herec, zpěvák a moderátor.

Ivanu a Zdeňka spojil muzikál Jack Rozparovač, odkud se znají a nejnověji klip k nové písničce zpěváka a herce „Číslo na Boha“, v němž hrají partnery. „Ivana je moje holka a je oproti ostatním normální. Já ale najdu lísteček s číslem na Boha a představuju si, co všechno díky jednomu telefonátu můžu mít, co můžu získat a dokázat, jak božsky si zkrátka můžu žít. Zapomenu díky svým představám na všechno, i na ni. Příběh končí happyendem, já procitnu a sedíme s Ivanou nad Prahou na motorce, koukáme na rozsvícené město pod námi a já jsem rád, že ji mám,“ nastiňuje Zdeněk příběh klipu k písničce. Jen lituje, že se točilo v chladných zimních dnech a Ivana má na sobě celou dobu kalhoty. „Má krásný nohy, škoda, že je neukázala,“ dodává Zdeněk.

Hit „Číslo na Boha“ je jednou ze dvou písní, které vznikly k novému charitativnímu projektu Zdeňka Podhůrského PTEJTE SE – ČÍSLO NA BOHA, jehož je herec a zpěvák producentem. Spojil ho s organizací Dobrý skutek, jejímž prostřednictvím hodlá finančně pomáhat hendikepovaným dětem se smutným životním příběhem. V klipu si kromě Jirešové zahrála také Kamila Nývltová, Anife Vyskočilová, Marek Vašut nebo Karel Holas. Všichni samozřejmě bez nároku na honorář, čímž se přidali k podpoře projektu a zároveň občanského sdružení, jehož patrony jsou modelka Lucie Křížková a hokejista Jaromír Jágr. Oba klipy byly za účasti hvězdných kmotrů Marka Vašuta, Davida Suchařípy a faráře Zbigniewa Czendlika slavnostně pokřtěny 30. listopadu v Hard Rock Café. 
 
Prvními dětmi, kterým se prostřednictvím projektu Číslo na Boha pomáhá, jsou šestiletá dvojčata Julie a Jiřík Sýkorovi z Horní Pěny u Jindřichova Hradce. Narodila se ve 25.týdnu těhotenství. Julinka vážila 490 gramů, Jiřík 410 gramů. Boj o život vyhráli, ale daň je vysoká, diagnózy nemilosrdné. U Julie DMO (dětská mozková obrna) - kvadruparéza, PRM (psychomotorická retardace), hypotonický syndrom, retinopatie nedonošených IV.-V.st. (praktická slepota obou očí, zachovaný jen světlocit), epilepsie, porucha kousání. Jiřík též DMO – kvadruparéza, PMR, hypotonický syndrom, oční vady, porucha vývoje řeči, migréna.
 
Péče o obě děti je velmi náročná. Od narození s nimi rodiče cvičí Vojtovu metodu, dojíždějí k různým specialistům (neurologie, oční, ortopedie, logopedie), stimulují zrak, cvičí jemnou motoriku, řeč, dojíždějí na různé rehabilitace. Dobrým skutkem pro rodinu Julie a Jiříka je finanční dar ve výši 5.160,- euro (cca 128.900,- Kč) na dvoutýdenní léčebný program v centru ADELI Piešťany pro obě děti. 
 
A jak lze přispět? Zanechat vzkaz na telefonním čísle projektu – 906 34 34 34 (cena hovoru je 34Kč/min vč. DPH, nebo prostřednictvím dárcovského účtu 2093558036/5500, variabilní symbol 34340001 a do kolonky zpráva pro příjemce uvést Jiříček a Júlinka. 
     
FOTO: Petra Kropáčová