Krajský soud potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Krajskou zdravotní

Krajský soud v Brně potvrdil platnost pokuty 200.000 korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil společnosti Krajská zdravotní (KZ). Důvodem jsou chyby v tendru na šicí materiály o předpokládaném objemu 50 milionů korun. ČTK to zjistila z webu soudu. Krajská zdravotní spravuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji. Podle předsedy představenstva společnosti Radka Scherfera KZ zatím tuto informaci nemá k dispozici. 

Při zadávání veřejné zakázky na šicí materiály Krajská zdravotní chybovala tím, že v zadávací dokumentaci stanovila způsob hodnocení nabídek v rozporu se zásadou transparentnosti. Podle úřadu způsob hodnocení dvou dílčích hodnoticích kritérií nevyjadřoval jejich váhu. 

"Zadavatel rovněž v rozporu se zněním zákona požadoval od uchazečů předložení seznamu minimálně pěti odběratelů, kterým dodávali šicí materiály v minimálním objemu jednoho milionu korun v průběhu posledních 12 měsíců, čímž Krajská zdravotní zkrátila období požadované zákonem ze tří na jeden rok," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. 
    
Tendr vyhrála společnost B.Braun medical. Krajská zdravotní může ještě podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Společnost zatím o dalších krocích neuvažuje, informaci ještě nedostala oficiální cestou. "Je to pro mě úplně nová informace, vyjádříme se v úterý odpoledne," řekl ČTK Scherfer. 
 
zdroj: ČTK