Letošní znojemské vinobraní přilákalo přes 75.000 návštěvníků

Znojemské historické vinobraní letos přilákalo více než 75.000 lidí. Návštěvnost je srovnatelná jako loni, pořadatelé jsou spokojení. Lékaři ve znojemské nemocnici ošetřili v souvislosti s vinobraním 12 lidí, žádné vážné zranění ale nezaznamenali. ČTK to řekl ředitel pořádající Znojemské besedy Dušan Varga.

Mezi zraněné se zařadil také jeden z účinkujících v sobotním kostýmním průvodu. Muž, který představoval trestance, nešťastně upadl a poranil si hlavu. "Byla z toho naštěstí jen boule," uvedl Varga.

V pátek do jihomoravského města přijelo asi 15.000 lidí. V sobotu byla návštěvnost výrazně větší. Zákaz prodeje tvrdého alkoholu atmosféru podle pořadatelů příliš neovlivnil. Lidé do Znojma přijíždějí hlavně za vínem a burčákem. Znojemské historické vinobraní patří k největším akcím svého druhu. Celý historický střed města každoročně zaplní stánky a mázhauzy, návštěvníky baví kejklíři, divadelníci, šermíři i známí muzikanti. Tradičním zlatým hřebem slavností je průvod s postavami Jana Lucemburského a jeho manželky Elišky Přemyslovny. Letos šlo v průvodu 400 účinkujících a 35 koní.
 
zdroj: ČTK