Mentoringový maraton Business & Professional Women CR – příležitost pro váš růst

V sobotu 7. listopadu odstartuje 1. český online Mentoringový maraton pořádaný veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR v rámci kampaně Equal Pay Day. Do cíle doběhne o týden později, v sobotu 14. listopadu. Během osmi dní nabídne všem účastnicím možnost získat cenné rady, tipy, a hlavně inspiraci od zkušených mentorek, které se do této akce zapojí. Fakt, že celý Mentoringový maraton proběhne v online prostoru, dává šanci stát se ve větší míře jeho součástí ženám z regionů, pro něž je mnohdy osobní účast složitá.

„Ženy dnes stojí před největší výzvou naší doby. Krize urychlila změny, které se odehrávají ve firmách, ve školách a také v domácím prostředí. Ženy jsou do dění aktivně zapojené – učí své děti, pečují o rodinné příslušníky a současně dělají vše proto, aby svou práci odvedly v plné kvalitě. Je obdivuhodné, že si najdou čas na to podpořit další ženy a podělit se o své zkušenosti a znalosti,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Mezi 60 mentorkami, které se letos rozhodly vyčlenit si trochu svého času, se objeví řada známých jmen. O tématu rozjezdu vlastního podnikání u svého virtuálního stolu promluví Margareta Křížová, Managing Partner CEAG, Zuzana Lošáková, ředitelka pro vnější vztahy pro střední Evropu společnosti Mars, se bude věnovat tématu tajemství úspěchu. Prozradí mimo jiné, jak důležité je začít cestu vlastního sebepoznání a nikdy na sobě nepřestat pracovat. Velmi zásadní téma týkající se rovnosti platů žen s těmi mužskými probere Lenka Simerská, odborná garantka na Ministerstvu práce a sociálních věcí a gestorka projektu „22 % K ROVNOSTI“. O své zkušenosti se v rámci online Mentoringového maratonu podělí i místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA Lucie Urválková. 

Téma filantropie v české společnosti si za své vzala spisovatelka, novinářka a zakladatelka neziskového fondu Be Charity Barbara Nesvadbová. Mimo jiné tak prozradí recept na to, jak poznat kvalitní nadaci, kde čerpat informace o dobrovolnictví a jak můžete zapojit vlastní společnost. Taťána Gregor Brzobohatá, první a zatím poslední držitelkou titulu Miss World z České republiky, promluví o roli žen v naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN 2030. 

„Jak můžete vidět, zaměření a témata jen těchto mentorek jsou velkým příslibem pro všechny ženy, které uvažují o tom, že by se k našemu online Mentoringovému maratonu připojily. Určitě neváhejte a přidejte se. Kdy jindy získáte příležitost poradit se o svých výzvách, plánech a nápadech se 60 zkušenými podnikatelkami, manažerkami, prostě úspěšnými ženami, které jsou odbornice na slovo vzaté a velké profesionálky,“ doplňuje Lenka Šťastná.

Jak se stát součástí listopadového online Mentoringového maratonu? Je to jednoduché, stačí se zaregistrovat a zakoupit vstupenku. Následně si na každý den akce můžete od čtvrtka 15.10.2020 vybrat jeden mentoringový kruh, potkáte tak 1 mentorku a cca 12 účastnic. Mentorka vás provede hodinu svým tématem a samozřejmě budete mít příležitost sdílet i vaše zkušenosti. A nezapomeňte, mentoring je interaktivní, můžete se ptát, nebo jen poslouchat. Záleží na jen a jen na vás. 

Více o akci naleznete ZDE.