Milion a půl na pomoc dětem z Moravy Sbírku Nadace Naše dítě významně podpořili zákazníci CZC.cz

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi v červnu 2021 a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zareagovala na mimořádnou a nelehkou situaci rodin a zorganizovala sbírku na pomoc dětem z těchto oblastí. Na platformě Donio.cz se vybralo celkem 1 586 970 korun. Významný podíl na finální částce mají zákazníci e-shopu CZC.cz.  

„Jsme moc vděční zástupcům CZC.cz, se kterými ostatně nespolupracujeme poprvé, že naši sbírku z Donio.cz umístili na svůj e-shop, a dali tak možnost svým zákazníkům dobrovolně do sbírky přispět. Opět se ukázala úžasná solidarita a my za to moc děkujeme,“ komentuje výsledek sbírky PhDr. Ivana Kozáková z Nadace Naše dítě.

„Loňské neštěstí na Jižní Moravě si žádala rychlé jednání. Proto jsme bezprostředně po katastrofě do oblasti poslali žádané powerbanky a o pár dní později i nové výkonné notebooky, které usnadnily koordinaci pomoci přímo na místě. Když nás pak oslovila Nadace Naše dítě s tím, že bychom společně s našimi zákazníky uspořádali sbírku, neváhali jsme. Těší nás, že naléhavost situace si uvědomovalo 
i více než 33 tisíc našich zákazníků, kteří do sbírky na webu CZC.cz přispěli,“ doplňuje marketingový ředitel CZC.cz Milan Duda. 

Finance ze sbírky budou postupně přerozděleny ve prospěch dětí, které se se svými rodinami ocitly během pár okamžiků bez střechy nad hlavou, bez majetku. Slouží a budou sloužit především k nákupu nového vybavení pro děti – školních potřeb a notebooků, sportovních potřeb, hraček, her, dětských kol nebo například na školy v přírodě či letní tábory. 

„Vybrané finance jsme začali přerozdělovat již od srpna loňského roku. Prozatím jsme vyřídili přibližně 60 žádostí v celkové výši půl milionu korun. Naším cílem je pomáhat dětem, proto chceme alespoň trochu rodinám ulehčit situaci a podpořit co možná nejrychlejší návrat dětí z těchto oblastí k normálnímu životu,“ vysvětluje účel sbírky Ivana Kozáková. 

Na pomoc dětem na Jižní Moravě přispěli přes Nadaci Naše dítě například i zaměstnanci společnosti Ernst & Young s.r.o. částkou 300 000 korun. Společnost KIA Czech s.r.o., se kterou nadace dlouhodobě spolupracuje, přispěla mimo pravidelný dar nadaci také přímo rodinám ze zasažených oblastí částkou 42 500 korun.