Muži převáželi ze Slovenska léky i pervitin

Více než tisícovka tablet léků s obsahem pseudoefedrinu, tři zatavené stříkačky s metamfetaminem neboli pervitinem a pět litrů toluenu našli ve čtvrtek 15. března večer celníci u cestujících ze Slovenska nedaleko Lanžhota.

Ve čtvrtek večer při kontrolní činnosti na silnici nedaleko bývalého hraničního přechodu Lanžhot – Stará cesta celníci zastavili vozidlo Škoda Felicia s břeclavskou registrační značkou. Dva Češi přijíždějící ze Slovenska prohlásili, že nepřeváží žádný alkohol, cigarety, zbraně či drogy.

Při důkladné prohlídce celníci našli u řidiče v kapse tři zatavené stříkačky s bílou krystalickou látkou o objemu přibližně pět mililitrů. Při orientačním narkotestu látka reagovala pozitivně na přítomnost metamfetaminu. Muž prohlásil, že mu stříkačky nepatří, pouze je převáží pro jinou osobu.

Pod koberečky u zadních sedadel celníci našli kožený vak, který obsahoval čtyři krabičky od léku Nurofen stopgrip a 1 336 tablet tohoto léku. Muži však popřeli, že by o lécích věděli. V zavazadlovém prostoru vozu pak celníci našli pět litrových lahví toluenu údajně určených na čištění motorů a zahradního nářadí.

Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, případ převzala Celní protidrogová jednotka Generálního ředitelství cel. V případě prokázání trestného činu pachateli hrozí peněžitý trest, případně i trest odnětí svobody až na pět let.

zdroj: ČTK