Na Blanensku dopadla policie dva Slováky, kteří přepadali banky

Kriminalisté dopadli v uplynulých dnech na Blanensku dva muže ze Slovenska podezřelé z šesti loupeží v bankách a hernách v ČR. Podle spisu takto od dubna získali 600.000 korun. Oba muži jsou ve vazbě. Hrozí jim až 12 let vězení, řekla dnes ČTK mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. Podle ní dvojice při přepadeních používala důmyslné přestrojení.

"Za jejich kamufláž by se nemusel stydět žádný herec. Střídali paruky, obličejové masky, čepice, sluneční brýle a nalepovali si falešné vousy," uvedla mluvčí. Vyšetřování ukázalo, že si sebou v autě vozili v teplém počasí "těžko vysvětlitelné" množství pletených rukavic a zimních čepic.

Mužům je 41 a 35 let. Zabydleli se na Blanensku, z něhož vyjížděli na loupeživé výpravy. V Praze v jedné z bank získali pod hrozbou použití střelné zbraně přes 300.000 korun.
 
V Brně později zcela pohořeli. Omylem totiž přepadli na sídlišti Lesná bezhotovostní pobočku jedné z bank. Sice v ní vyděsili pokladní, z provozovny si ale neměli co odnést.
 
Kromě střelby hrozili při přepadeních útokem teleskopickým obuškem. V Kuřimi na Brněnsku vyloupili hernu, kde číšníka po vyplacení 20.000 korun spoutali pouty a v provozovně zamkli.
 
Vyšetřování podle Vedrové komplikovaly časté převleky pachatelů. Nakonec pomohlo vyhodnocení záběrů z bezpečnostních kamer, výslechy svědků a detailní srovnání zajištěných stop na místech činu.
 
zdroj: ČTK