Na jižní Moravě dnes padly dva rekordy, jeden byl vyrovnán

Na jižní Moravě dnes padly dva teplotní rekordy a jeden byl vyrovnán. Ve Strážnici na Hodonínsku meteorologové naměřili 36,1 stupně Celsia, což je o stupeň více než dosavadní loňské maximum. V Lednici na Břeclavsku padl taktéž loňský rekord o jednu desetinu, naměřili zde 34,8 stupně Celsia. A v Dyjákovicích naměřili 35 stupňů, což je stejně jako v roce 1994. ČTK to dnes řekl Mojmír Martan z brněnského Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty v regionu se dnes pohybovaly kolem 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty budou na jižní Moravě panovat ještě ve středu a ve čtvrtek. V pátek se očekává již ochlazení, ale stále může být až 30 stupňů. Až v sobotu by teploty v kraji neměly být tropické.
 
Dnes odpoledne meteorologové varovali také před smogovou situací. Na některých stanicích totiž byly překročeny informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový u troposferického ozonu. Pokles pod tuto hodnotu se očekává po 19:00, stejná situace se předpokládá i ve středu.
 
Mimořádná byla pro jižní Moravu z hlediska počasí uplynulá sobota, kdy se region potýkal s extrémním vedrem. V Brodu nad Dyjí u Břeclavi naměřili meteorologové 38,7 stupně Celsia. V téměř všech stanicích jižní Moravy padly teplotní rekordy dne.
 
zdroj: ČTK