Na víc než rok opravy uzavřou Zábrdovický most

Zábrdovický most se cestujícím v Brně uzavře na více než rok. Přes řeku Svitavu se lidé dostanou po lávce, stavbu ale musí řidiči objíždět. Uzavírky a objízdné trasy prodiskutují Brňané v pondělí od pěti hodin odpoledne v Dělnickém domě v Židenicích.

Dopravní omezení pro auta začnou už v sobotu. Městská hromadná doprava podle výlukových řádů pojede od pondělí. „Tramvaje 2 a 3 na křižovatce Vranovské ulice a Cejlu vymění číslo a budou pokračovat dál. Nebudou mít smyčku,“ uvedl Květoslav Havlík za společnost Kordis, která koordinuje dopravu v kraji.

Do centra se lidé nejrychleji dostanou z židenického nádraží vlaky linek S2, S3 a S6, které pojedou ve špičce po pěti až deseti minutách. Na Cejl se dostanou autobusy číslo 201 a 202 na zastávku Lazaretní, tam přejdou lávku a na dočasné tramvajové zastávce Francouzská přestoupí na tramvaje. „Lávka bude v bezprostřední blízkosti mostu,“ potvrdila za magistrát Zuzana Šrámková.

K Vojenské nemocnici se řidiči dostanou pouze ze strany od Staré Osady. Přestupní uzel městské hromadné dopravy přesune vedení Dopravního podniku města Brna k Dělnickému domu. „Budou přes něj jezdit všechny stávající autobusové linky a navíc autobus x27 do Vinohrad. Také navýšíme počet spojů tramvajové linky 12. Požadujeme vyhrazení části Táborské ulice v místě zastávek jen pro hromadnou dopravu,“ sdělil ředitel podniku Jan Seitl.

Podle Brňana Josefa Maršálka bývá tato oblast ucpaná i normálně. „Cestuji do Obřan. Doufám, že tam nebudou dlouhá zdržení“, poznamenal.

Uzavírce předchází zprůjezdnění Valchařské, a to od úterý.