O dalším osudu Farmy Bolka Polívky se rozhodne 14. května

Insolvenční správce společnost Edl a partneři, která má na starosti konkurz Farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, zatím shání potřebné podklady k tomu, aby 14. května předal na schůzi věřitelů kompletní zprávu o stavu farmy a o možnostech dalšího postupu v konkurzním řízení. V tento den se také uskuteční přezkum pohledávek přihlášených věřitelů, řekl ČTK pověřený společník insolvenčního správce Michal Edl. Farmu hlídá bezpečnostní agentura. 

"Navštívil jsem farmu, setkal jsem se s jednateli farmy Boleslavem Polívkou a Marcelou Černou a vyzval je k součinnosti a k předání dokladů. Kontaktoval jsem také právního zástupce farmy Miroslava Bartoně a největší věřitele," uvedl Edl. 

Chce mít veškeré možné podklady, které mu umožní vybrat co nejlepší řešení s ohledem na společný zájem věřitelů. "S účetní firmou dlužníka jsme se domluvili na předání dokladů a poté jsme na farmě provedli fyzickou inventuru movitého a nemovitého majetku. Následně jsem se souhlasem věřitelů zajistil bezpečnostní agenturu, která objekt nepřetržitě hlídá," doplnil Edl. 
    
Konkurz na farmu vyhlásil soud před dvěma týdny, jiné řešení nepřicházelo v úvahu. Podle údajů v insolvenčním rejstříku se do insolvenčního řízení přihlásilo přes 50 věřitelů s pohledávkami přes 56 milionů korun. Mezi největší patří Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod, Kaláb-stavební firma, sám herec Boleslav Polívka, firma Cygnet či podnikatel Alexandr Seidl. 
 
zdroj: ČTK