Očekávaný film Nymfomanka bude mít českou premiéru v Brně

Nový film dánského režiséra Larse von Triera Nymfomanka, který provází umělecká očekávání i skandální pověst, uvede jako první kino v Česku brněnská Scala. Zatímco do ostatních biografů vstoupí až 26. prosince, v univerzitním kině jej zájemci uvidí o den dříve. Rozhodli o tom filmoví fanoušci svým hlasováním. 

"Brněnští diváci budou mít jako jediní na světě možnost vidět tento očekávaný hit ve stejný den a čas jako diváci světové premiéry v Dánsku," oznámila ČTK Eva Petláková ze Scaly. 
    
Nymfomanka je otevřenou studií ženské sexuality. Čtyřhodinový snímek se do kin dostává ve dvou částech. "Všechno, kvůli čemu Triera milujeme i nesnášíme, je v tomhle filmu v kondenzované a čisté podobě," uvedl Ivo Andrle ze společnosti Aerofilms, která se na provozu Scaly podílí s Masarykovou univerzitou. Kino se na podzim otevřelo po dvouleté pauze. 
    
Příznivce Scaly potěší také projekce španělského filmu Dracula z roku 1931. Kino ji naplánovalo na 12. prosince a film živě doprovodí kytarista Gary Lucas. 
    
Různé mimořádné akce připravilo na prosinec také kino Art, které zůstalo pod správou Turistického informačního centra města Brna. O půlnoci z 11. na 12. prosince se tam - stejně jako ve Scale - uskuteční projekce nového filmu Hobit, a to i se soutěží o nejlepší kostým. 
    
Na Silvestra Art připravil přenos galakoncertu z Berlínské filharmonie. "Kino má velmi kvalitní aparaturu a není třeba mít obavy ohledně zážitku z poslechu," uvedla za provozovatele Alexandra Voňková. 
 
zdroj: ČTK