Opilý lupič přepadl v Brně spořitelnu, za 15 minut byl dopaden

V Křídlovické ulici v Brně včera pětačtyřicetiletý opilý muž přepadl a vyloupil pobočku České spořitelny. Odnesl si z ní vyšší částku. Policie jej dopadla po 15 minutách, uloupené peníze měl u sebe. Skončil v cele, hrozí mu až 14 let vězení, řekla ČTK mluvčí policie Petra Vedrová.

Přepadení se stalo kolem poledne. Muž požádal o vydání peněz z pokladny tak, že podal jedné z pracovnic lísteček se vzkazem, v němž hrozil násilím, pokud neprodleně nedostane hotovost.

Když ji dostal, odešel. Policie ale okamžitě dostala od přepadených popis muže. Hlídka jej záhy zadržela. Měl u sebe airsoftovou pistoli a nůž. Nadýchal 1,8 promile alkoholu. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Kolik peněz si muž odnesl, policie ani Česká spořitelna z taktických důvodů neuvedly.
 
Mluvčí spořitelny Hana Matuszná ČTK řekla, že dnešní rychlé dopadení pachatele je dokladem dobré spolupráce mezi tímto bankovním ústavem i policií. Doplnila, že spořitelna v uplynulých letech zpřísnila bezpečnostní opatření v pobočkách. Výsledkem toho je to, že počet jejich přepadení od roku 2008 klesá.
 
zdroj: ČTK