Po 11 hodinách byl amnestovaný zatčen při vloupání

Pouhých 11 hodin si užil na svobodě amnestovaný třicetiletý muž ze Znojemska. Zadržen byl včera v 04:00, když se v opilosti vloupal do restaurace v Hrušovanech nad Jevišovkou. K policistům se při zatýkání choval agresivně a vulgárně. Skončil v cele, řekla ČTK mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Bude podán návrh na jeho vzetí do vazby.  

Muž byl ve čtvrtek v 17:00 propuštěn z plzeňské věznice. Zamířil autobusem domů na Znojemsko. Cestou vypil litr rumu. Kolem půlnoci byl již v Hrušovanech nad Jevišovkou.

O tři hodiny později oznámil majitel jedné z tamních restaurací, že se do jeho podniku někdo vloupal. Pachatel byl zadržen záhy policejní hlídkou, když se snažil dostat k mincím.
 
"Je podezřelý z krádeže vloupáním a čelí trestnímu stíhání i v mnoha dalších kauzách, proto podáme návrh na jeho vzetí do vazby," uvedla mluvčí. Muž byl loni v únoru odsouzen za krádež. Nástupu do věznice se vyhýbal. Podařilo jej zadržet přímo při činu, když se koncem června vloupal do prodejny potravin.
 
Následně vyšlo najevo, že je podezřelý i z dalších krádeží. V Hrušovanech nad Jevišovkou údajně odcizil motocykl, radiátory, kabelku, oblečení, nářadí nebo rybářské pruty. Loni se proběhl i po policejním autě, čímž jej poškodil.
 
zdroj: ČTK