Po nové dálnici to z Brna do Bratislavy frčí

Skoro se chce křičet: Hurá! Ředitelství silnic a dálnic dokončilo za opravu dálnice D2 v její nejkomplikovanější části – v blízkosti Brna a křižovatky s dálnicí D1. Jedná se o první 4 kilometry dálnice po výjezd k obchodním centrům. Zde je intenzita dopravy 48 000 vozidel, dále na Bratislavu již pouze 27 000 vozidel. Brňáci si tak mohou oddechnout.  

Oprava byla zahájena 1. 8. 2015 a týkala se směru na Bratislavu. Napřesrok na jaře  je naplánovaný ve stejném duchu také směr na Brno. Oba pásy dálnice dostanou nový asfaltový povrch. Novinkou v rámci této opravy je i to, že se na úkor odstavného pruhu vyznačí průběžný pruh mezi exity 1 a 3 neboli mezi dálnicí D1 a obchodními centry bude nyní nově možné cestovat ve třech pruzích. 

Uzavírka skončila v sobotu 31. října o půlnoci. Ráno v 7 hodin byl otevřen sjezd z centra Brna na D1 směr Praha a dále sjezd na kolektor s odbočením na Ostravu a nákupní centrum IKEA. Jak ukazuje přiložená grafika, ŘSD zahájilo opravy na dálnici ve velmi vysokém tempu v řádech stamilionů korun ročně. Pouze za letošní a loňský rok tak bude opraveno 36 km na délce 48 km (x2 pruhy) neodpovídajících betonových vozovek mezi Brnem a Břeclaví. Směr Brno – Bratislava je po pouhých dvou letech opraven ve většině své délky.