Profesia days budou v Brně v dubnu již podruhé

Festival příležitostí Profesia days Brno připravuje společnost Profesia na 23. dubna 2020. Loňský první ročník na moravské půdě přilákal pozornost aktivních jedinců, kteří se zajímají o nové možnosti uplatnění a rozvoj své kariéry, i studentů, kteří mapují své šance na trhu práce. Letos bude nově součástí akce odborný veletrh HR days, který nabízí profesionálům z oblasti lidských zdrojů možnost získat informace o nejnovějších trendech v oblasti HR i možnost networkingu s kolegy a špičkovými odborníky z různých oborů.

Profesia days nabídnou možnost přímé komunikace zástupců předních zaměstnavatelů z celé České republiky i ze zahraničí s návštěvníky, přednášky a workshopy zaměřené na různé aspekty trhu práce i osobnostní rozvoj a zajímavý doprovodný program.

„Loňský ročník ukázal, že festival příležitostí má v Brně potenciál. Navštívilo jej více než 1 600 návštěvníků, pracovní nabídky v prvním ročníku prezentovalo 56 vystavovatelů. Oproti Praze, kde je věkové spektrum návštěvníků různorodé, v Brně výrazně převažovali mladí lidé – více než ž z nich byly mladší 34 let. Převládali zaměstnanci (37 %) a studenti (36 %), z pohledu dosaženého vzdělání byli nejpočetnější středoškoláci s maturitou,“ říká Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz, který akci pořádá.

Nedílnou součástí Profesia days jsou přednášky, workshopy a další aktivity, které jsou pro řadu návštěvníků motivací pro návštěvu akce. Mají možnost čerpat informace od předních motivátorů, HR profesionálů a inspirativních osobností ze všech sfér života – od koučů, přes umělce, sportovce, cestovatele, podnikatele, až po zástupce zajímavých charitativních projektů. Pestrou programovou paletu doplňuje testovací zóna, kde si mohou návštěvníci prověřit své jazykové a IT dovednosti. Pozornost vloni upoutala také startup zóna, relaxaci poskytla gaming zóna s prezentací virtuální reality a 3G trenažerem.

Profesia days 2020 proběhnou v pavilonu A1 brněnského výstaviště BVV 23. dubna. Další informace o akci s možností registrace zajišťující bezplatný vstup pro návštěvníky budou postupně přibývat na adrese profesiadays.cz.