Rozmočený trávník? Zablácené boty? Zabořené auto? Máme pro vás řešení!

Zatravňovací rohože GRASSProtecta představují novinku na našem trhu!

Trápí vás v opožděném jaru mokrý, rozbahněný trávník, na který se nedá ani vstoupit, natož projet vozíkem nebo autem, aniž byste si zablátili boty nebo zničili pracně vypěstovaný trávník? Zatravňovací rohože vaše problémy vyřeší!
 
Jsou učeny pro ochranu trávníku při pohybu osob, osobních vozidel i nákladních vozidel. Jsou vyrobeny z vysokohustotního polyetylenu (HDPE) který se vyznačuje mimořádnou odolností proti povětrnostním vlivům, pevností a barevnou stálostí. Rohože mají mimořádně snadnou instalaci jak na vzrostlé travní plochy, tak i na plochy připravené k výsevu trávníku. Po vzrůstu trávy jsou prakticky neviditelné, umožní údržbu trávníku obvyklým způsobem. Instalace se provádí přichycením rohože k podkladu pomocí ocelových U svorek v počtu 3-4 ks / m2.
 
Výhodou rohoží proti běžně používaným plastovým a betonovým tvárnicím je životnost, snadná instalace a nízká cena.
 
Rohože jsou určeny pro nejrůznější typy ploch - parkoviště, letištní plochy, příjezdové cesty, chodníky, často používané travní plochy, podklad pro zahradní trampolíny, venkovní stolní tenis atd.
 
Rohože jsou k dispozici v několika provedeních, které se liší hmotností a zatížitelností. Dodávají se v rolích o šířce 1 nebo 2 metry, v délce od 10 do 30 metrů. Úpravu na jiný rozměr je možné provést uříznutím pomocí flex brusky.
 
Výrobky TERRAM jsou produktem firmy Fiberweb Geo Gmbh., která má 40 let tradice ve výrobě průmyslových plastů a je součástí koncernu Boddingtons plc., Velká Británie.
 
Vlastnosti:
 
pružnost a trvanlivost
mimořádná odolnost proti povětrnostním vlivům
barevná stálost
až o 97% nižší prokluz proti běžným travním dlaždicím
přípustné zatížení až do 8t / náprava (pro zesílené provedení)
možnost pokládky i na ne zcela rovný terén
snadná a rychlá instalace
šetrné k životnímu prostředí (inertní polymer)
100% recyklovatelný výrobek
 
Instalace:
 
je snadná a rychlá, s minimálními náklady. Spočívá v položení a rozvinutí rohože a následném upevnění ocelovými U svorkami v počtu 3-4 ks/m2 na posekaný trávník, případně jen na srovnanou plochu, která je následně oseta travním semenem. Rozvinutou rohož necháme chvíli odležet, aby došlo k jejímu přirozenému vyrovnání. Je vhodné pokládat při teplotách alespoň 15 st. C, kdy přirozené srovnání probíhá rychleji.
 
Při pokládání více pásů vedle sebe je nutno okraje obou pásů upevňovat svorkami k sobě. U mimořádně vlhkých a bahnitých povrchů je nutné provést úpravu terénu zhutněním, dosypáním štěrkem, pískem apod. Stejně tak je nutno upravit větší nerovnosti terénu.
 
Poté, co trávník během několika dní proroste rohoží, vytvoří se silný zpevněný povrch, který je možné sekat běžnou sekačkou. Rohož je prakticky neviditelná, ideálně dotváří prostředí a umožní bezpečný pohyb osob i vozidel.
 
Rohož je možno umístit jak na rovné, tak i na svažité plochy, zde je nutno uvažovat s vyšším počtem upevňovacích trnů a s vyšším rizikem skluzu.
 
Podle požadavku zákazníka můžeme nabídnout i instalaci rohoží. Povádíme pouze vlastní instalaci, nikoli úpravu terénu. Cena instalace je 30 Kč / m2 a nezahrnuje dopravu pracovníků a materiálu na místo instalace.
 
Doporučení:
 
instalaci je možné provést jak na vzrostlý trávník, tak i na plochu připravenou k osetí. Výrazně lepších výsledků dosáhneme, pokud po instalaci a před pravidelným použitím necháme trávník prorůst rohoží. Doporučujeme mírné zasypání rohože kvalitní zeminou a následné dosetí trávníku. Po vzrůstu trávníku proveďte první 3-4 sekání na vyšší výšku, následující sekání už podle potřeby. Rohož je možné používat i během růstu trávníku, její zatížení ale má za následek pomalejší vzrůst trávníku.
 
V teplém podnebí může dojít k místnímu vzedmutí rohože. Toto odstraníme přidáním několika upevňovacích trnů do zvednutých míst. Může dojít i k tepelnému roztažení položených rohoží, proto při pokládce více pásů vedle sebe doporučujeme ponechávat cca 1 cm mezeru. 
 
Provedení:
 
Kvalitní a cenově dostupný výrobek TERRAM britské firmy Fiberweb Geo, který nabízíme na českém trhu za bezkonkurenční cenu je k dispozici v těchto provedeních, které se liší hmotností a zatížitelností:
 
TURF Protecta Standard (550 g/m2, pro lehké zatížení, pěší chůze apod.)
 
TURF Protecta Premium (660 g/m2, pro mírné zatížení, lehká vozidla, moto apod.)
 
GRASS Protecta Standard (1200 g/m2, pro střední zatížení, běžná osobní a dodávková vozidla apod.)
 
GRASS Protecta Premium (2000 g/m2, pro vysoké zatížení, těžká vozidla až do 8 t / náprava apod.)
 
Cena od 165 Kč za m2 do 420 Kč / m2
 
Jsme menší firma, jsme schopni pružně reagovat na nejrůznější požadavky klienta.
 
Objednávky a konzultace dodávek zatravňovacích rohoží na: obchod@zatravnovacirohoze.net, tel. 602 722 849, 723 429 337. Výrobky je možné zakoupit prostřednictvím e-shopu či přímým prodejem při komunikaci se vstřícným personálem, který je vám k dispozici od brzkých ranních hodin až do pozdně odpoledních hodin.
 
Ing. Petr Žák