Právě se nacházíte:

Sberbank CZ uklízela Česko

Dobrovolníci z řad Sberbank CZ se rozhodli strávit páteční den úklidem vybraných lokalit v Praze a v Brně. Podpořili tak největší akci svého druhu v České republice, která má jasný cíl: odstranit nepořádek a černé skládky v české krajině.  

V premiéře se několik desítek dobrovolníků ze Sberbank CZ zúčastnilo největšího organizovaného jarního úklidu v České republice, jehož oficiálním datem je sobota 8. dubna. Přispět k obnovení čistoty české krajiny ale mohou jednotlivci, organizace, zájmové skupiny a firmy i v dalších dnech. 

„Rozhodli jsme se zapojit do této celonárodní akce i naše kolegy, protože je fajn dostat se mimo stereotyp kanceláře a přitom udělat něco opravdu užitečného. Ve Sberbank CZ si zakládáme na ekologických aktivitách, a tak jsme s radostí vzali rukavice a pytle na odpad a vydali se zatočit s nepořádkem,“ popisuje Šárka Samková, ředitelka komunikace Sberbank CZ. Do - pro bankéře nevšedního dne v terénu - se zapojili lidé napříč různými odděleními, a to včetně nejvyššího vedení. 

Sberbank CZ a CSR

Sberbank CZ považuje oblast společenské odpovědnosti (CSR) za velmi důležitou, proto v jejím rámci podporuje celou řadu aktivit. Od dobrovolnických akcí zaměstnanců, přes aktivní podporu obnovy české krajiny výsadbou lesů nebo finanční podporu veřejně prospěšných projektů po celkově promyšlený ekologický přístup banky (šetrný tisk, sdílení služebních aut, ekologická budova centrály, energeticky nenáročné technologie na pobočkách, třídění odpadu atd.). Díky němu obdržela druhé místo v hodnocení Zelená banka 2016. 

Ukliďme svět, ukliďme Česko

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“ je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a také na několika místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. V roce 2016 se jí zúčastnilo na 86 tisíc lidí, kteří shromáždili přes 1600 tun odpadu.