Skřítek a Skřítek - veselé video-příběhy nejen pro děti

Pamatujete si ještě na dobu, když jste byli malými dětmi? V tu dobu nám bylo nad slunce jasné, že u nás pod postelí, ve skříni, či na zahradě žijí bytosti z jiných světů. Dnes máme příležitost zavzpomínat na tu dobu a nahlédnout do života dvou skřítků. Celými jmény si říkají Skřítek a Skřítek. Jsou to taškáři k pohledání. Před nedávnem si uvědomili, že lidem dnes už není jasné, jak obyčejný skřítek žije. A rozhodli se to změnit. Každý den nám ukáží kousek ze svého života. Na každý den je pro Vás připraven jeden příběh ze skřítovské chaloupky ve Skřítkově. 

Víte, jak si skřítek čistí zuby? Čím si vylepšuje špagáty s bylinkovou omáčkou? Jak se hraje "dřepčanda"? Je možné, že tohle všechno víte. Pak je to v pořádku. Ale pokud s odpovědí váháte, či přímo tápete, video-příběhy Skřítek a Skřítek jsou pro Vás jako dělané. Tito dva rozverní kamarádi Vás budou veselit. A také budou veselit Vaše děti, které ale pravděpodobně o skřítcích už všechno vědí.
     
Ano, ano, už jste si na skřítky vzpomněli a hned voláte: "Ale kdepak, kde by skřítkové vzali kameru? A internet?" Správně se ptáte! Skřítek a Skřítek kameru a internet samozřejmě nepoužívají. Domluvili se proto se třemi pány ze světa lidí, kteří jim se vším pomáhají.
    
První z nich je Davído (občanskou přezdívkou RNDr. David Cháb, Ph.D.). Pokud se ho zeptáte na cokoli, odpověď většinou zakončí přednáškou o šroubovici DNA nebo o skřítcích. Vědeckou komunitu Davído dávno opustil, přestěhoval se do luk a lesů blízko Skřítkova a čas od času se rád promění ve skřítka a je mu krásně. Prodává a hraje na přirozeně znějící hudební nástroje – více na jeho webu www.zpevticha.cz.
     
Dalším lidským pomocníkem je Milan Mrkvička. Již šestým rokem se učí hrát na kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Je velmi rád, že může být prospěšný skřítkům v jejich zjevení. Jeho hudebnické umění oceňují hlavně tanečníci, které hudebně doprovází při Tancích dávných tradic. Čerstvě se vrátil z půlroční cesty po Španělsku, Portugalsku a Maroku, která mu z mnoha stran změnila život (jenom k lepšímu:).
    
A pak skřítkům pomáhá ještě jeden pán. Toho ale jen tak lehce neuvidíte. Stojí totiž za kamerou a jmenuje se Filip Zangi. Už od 13-ti let všude vytrvale říká, že bude filmařem a pouze filmařem. Dnes je čerstvě přijatý na FAMU, takže je svému snu zase o něco blíže. Ve volném čase hraje na bicí soupravu, nebo na perkusní nástroje. Filip se ke skřítkům dostal tak trochu obloukem. Na gymnáziu ho Davído doučoval chemii a setkali se také při natáčení Filipova filmu COBYKDYBY. Filip má film v podstatě vepsán do svého jména.    
   
Skřítek a Skřítek jsou velmi rádi, že potkali právě tuto trojici. A Vy se můžete těšit na netradiční večerníček (ranniček či poobědníček) pro Vás a pro Vaše děti.