Starobrno slaví 140 let a poprvé představilo rychlovýčepy

Tisíce lidí v sobotu zamířily na den otevřených dveří pivovaru Starobrno v Brně. Podnik slaví 140 let své existence a poprvé představil rychlovýčepy, díky kterým si může každý sám natočit pivo do pěti vteřin. Zájemci se mohli podívat na provoz pivovaru, ochutnat všechny pivní speciály, poslechnout si hudbu a zúčastnit se soutěží, řekl ČTK za organizátory Martin Čepička.

Proti loňsku pivovar na akci téměř zdvojnásobil počet míst, kde se dá čepovat pivo. Letos teklo ze 150 kohoutů včetně šesti rychlovýčepů.

Kromě tradičních prohlídek pivovaru a ochutnávky piv, které se konají každý rok, připravil pivovar pro veřejnost několik novinek spojených s oslavou výročí. Lidé mohli složit narozeninovou písničku Starobrnu, a potom na internetu hlasovat o tu nejlepší. Výherce dostal pivní odměnu. Během oslav se také krájel obrovský dort, který se rozdával mezi lidmi v publiku.
 
Pivovar Starobrno stojí na Mendlově náměstí už 140 let. Majitelé jej v posledních letech zmodernizovali. Od roku 2008 je zde v provozu nová varna, od roku 2010 přímo v areálu funguje i linka na výrobu a stáčení piva do 1,5 litrových plastových lahví. Kromě běžných typů piv vyrábí například i modrý speciál k podpoře hokejistů nebo zelené jarní pivo.
 
zdroj: ČTK