Stavba mrakodrapu v Brně pokračuje

Několikadenní zastavení stavby mrakodrapu AZ Tower v Brně kvůli silným mrazům termín dokončení budovy neohrozí. Dělníci už pokračují betonáží 13. patra, nevyšší budova v ČR má být hotová v dubnu 2013. ČTK to včera řekl Petr Teplý ze společnosti Properity.

"S mrazy jsme počítali, stavba stála jen během těch nejnižších teplot asi pět nebo šest dní. Nyní už vše funguje tak, jak má. Dělníci právě betonují 13. patro ze 30," uvedl Teplý. Skelet budovy by měl být hotový do konce října, v dobrých klimatických podmínkách budova roste do výšky průměrně o jedno patro za dva týdny. Další komplikace v souvislosti s počasím stavbaři podle Teplého nečekají.

AZ Tower má měřit 111 metrů a díky tomu se stane nejvyšší budovou v ČR. Budova je už z poloviny pronajatá, výstavba zatím stála více než 200 milionů korun. Investoři do ní chtějí zabudovat ekologické technologie, například celou výtahovou šachtu pokryjí fotovoltaické panely, které budou dodávat elektrickou energii do společných prostor. V AZ Toweru si lze stále koupit či pronajmout kanceláře, obchody a apartmány. Například apartmán o velikosti téměř 74 metrů čtverečních stojí přes pět milionů korun.

zdroj: ČTK