Student Agency znovu zavede autobusy mezi Brnem a Zlínem

Společnost Student Agency obnoví spojení mezi Brnem a Zlínem, autobusy na lince začnou jezdit od 3. března a cestující budou moci využít šest spojů každým směrem. Část z nich bude jezdit přes Kroměříž, část přes Uherské Hradiště a základní jízdenka bude stát 110 korun. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Student Agency na lince vstupuje do konkurenčního prostředí, nabídne kratší časy. 

Žluté autobusy už dříve mezi těmito městy jezdily jako součást dálkové linky Praha - Brno - Zlín, skončily však v říjnu 2011 pro malou vytíženost a také kvůli tomu, že společnost zahájila vlakovou dopravu mezi Prahou a Ostravou. "Na podzim jsem však udělali anketu, kam bychom měli jezdit, a linka z Brna do Zlína byla mezi pěti nejžádanějšími," uvedla ředitelka pro autobusovou dopravu Ivana Kašická. 

Nynější linku bude společnost koncipovat více jako regionální a časy uzpůsobí potřebám studentů a pracujících, předprodej jízdenek začal dnes. 
    
Nyní je autobusová doprava mezi Brnem a Zlínem poměrně intenzivní, mezi městy jezdí především autobusy ČSAD Vsetín a Tourbusu, nicméně jejich jízdní doby se pohybují kolem dvou hodin, zatímco Student Agency nabídne podle trasy čas 1,5 hodiny nebo o 15 minut delší. 
 
zdroj: ČTK