V Brně vznikne multisportovní centrum

V Brně-Žabovřeskách u řeky Svratky vznikne multisportovní centrum. Sdružení Malá baseballová liga (MLB) vypsala zakázku za 27,5 milionu korun na stavbu univerzálního hřiště a baseballového hřiště. V ideálním případě může být otevřeno příští rok v září. ČTK to řekl předseda MLB a předseda Hrochů Brno Tomáš Ovesný.

Současná dvě malá hřiště zaniknou. Místo jednoho vznikne parkoviště, místo druhého hřiště s dětskými prolézačkami. A na dosud volných prostranstvích se postaví univerzální hřiště s umělým povrchem, kde půjde hrát futsal, nohejbal, tenis, basketbal či volejbal. "Chtěli jsme hřiště opatřit i mantinely, že by tam bylo v zimě přírodní kluziště, ale zima tady nebývá nic moc. Spíš bychom tam chtěli udělat přes zimu nafukovací halu. To už ale bude muset být z jiných peněz," uvedl Ovesný.

Druhým sportovištěm bude klasické baseballové hřiště s přírodní trávou, na kterém se bude moci hrát i malá kopaná. "A také kriket. V Brně je oddíl, který nemá hřiště, tak jsme se s ním předběžně domlouvali," řekl Ovesný.
 
Zatím jde o první etapu projektu, celkový rozpočet na proměnu areálu je 40 milionů korun, vypsaná zakázka je na úpravu sportovišť. Čtyřiatřicet milionů dostane MLB z evropských peněz. Pokud vše půjde hladce, mohlo by se začít stavět v říjnu či v listopadu. "Nejdřív potřebujeme udělat přípojky, takže bude záležet na tom, kdy začne zima. Nejpozději bychom začali v březnu, termín na dokončení je 270 dnů," uvedl Ovesný.
 
Areál bude bezbariérový, takže jej bude využívat i sportovní klub Kociánka Brno a Liga vozíčkářů. Ve druhé etapě, která přijde na řadu ve chvíli, kdy na ni budou peníze, se počítá se stavbou tělocvičny s rozměry na halové sporty.
 
Hroši začali svoji činnost na současném místě už v roce 1999 a svépomocí vybudovali dvě malá baseballová hřiště. Žabovřeských luk se v 90. letech týkaly restituce pozemků. "Jednali jsme s městem, aby je vykoupilo. Teď jsou konečně scelené. Od města jsme dostali dlouhodobou nájemní smlouvu, abychom dosáhli na dotaci z Evropské unie," vysvětlil Ovesný.
 
zdroj: ČTK