Vánoční koncert Hany Zagorové

Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se vrací v prosinci do Brna. Po obrovském loňském úspěchu brněnského koncertu, kdy nadšené publikum aplaudovalo ve stoje, oblíbené písně devítinásobné Zlaté slavice opět rozezní Bobycentrum.

Jako tradiční speciální host se představí Petr Rezek, její dlouholetý kolega. Doprovázet je bude skupina Boom! Band, která vystupuje s českými umělci jako Eva Urbanová, Bára Basiková, Leona Machálková, Lucie Bílá, ale také Helena Vondráčková a Karel Gott, které doprovázela na jejich galakoncertu v Carnegie Hall. Hana Zagorová - dáma české populární hudby se narodila 6. září 1946 v severomoravských Petřkovicích. Po Lucii Bílé získala nejvíce ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvaček, stala se držitelkou devíti Zlatých slavíků nepřetržitě od roku 1977 až do roku 1985. V poslední době jste mohli ocenit její kvality v muzikálech Jack Rozparovač či Mona Lisa, kde alternuje s Helenou Vondráčkovou a Lindou Finkovou postavu Caterina de´ Gherardini. V roce 2009 vydala CD Černý páv a Duety se slavnými muži, na kterém nechybí písně s Karlem Gottem, Štefanem Margitou, Standou Hložkem, Petrem Kotvaldem či Karlem Vágnerem.

Hanka vystoupí se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem (* 26. prosince 1942 Praha). Během své pestré hudební dráhy spolupracoval tento zpěvák, kytarista, skladatel, textař a hudební redaktor s Karlem Černochem, Františkem Ringo Čechem, Zdeňkem Mertou či Petrou Černockou. V roce 1976 se stal sólistou orchestru Karla Vágnera po boku Hany Zagorové. Výsledkem této spolupráce byla řada hitů, mimo jiné duety s Hanou Zagorovou - Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník, Vánoční tajemství. Od roku 1981 se věnoval své vlastní kapele Centrum a poté komponování scénické hudby. Od roku 1999 však koncertoval se skupinou Miloše Nopa společně s Hanou Zagorovou. Připomeňme si jejich snad nejznámější společnou píseň z roku 1977 Duhová víla.

http://www.brnokoncert.cz/