Veletrh Styl v Brně ukázal měděné tóny

Měděné tóny, odstíny červené a tmavé barvy budou barvami podzimu a zimy 2012/2013. Oblečení bude inspirované sportovní módou lyžařských středisek, starou Anglií i indiány, řekla dnes na přednášce na veletrhu Styl a Kabo v Brně módní prognostička Isabela Ockenfelsová z Německa.

"Barevné náměty pro příští sezonu jsou slet všemožných inovativních a sílu podněcujících barev. V módě budou měděné tóny, výrazná červená, ale i metalické barvy, modrá a přírodní tóny s prvky zelené," řekla Ockenfelsová.

Módní trendy se na podzim a v zimě 2012/2013 budou podle Ockenfelsové inspirovat šesti styly. V módě bude takzvaná street luxury, tedy vysoká elegance s pouličními prvky, které působí obnošeně, staře. Návrháři se budou inspirovat také sportovním stylem ze zimních středisek se zachováním elegantní linie. V tomto stylu budou výrazné grafické prvky se zapracovanými lemy, sponami a zipy. Třetí inspirací je styl staré Anglie, tedy výrazné kárované vzory. "Nebude to ale stará klasika. Tento styl bude pojímán nově, vzletně a laškovně," popsala Ockenfelsová.

V módě bude i oblečení inspirované indiány, tedy grafické ornamenty tradičního stylu ve spojení s přírodními látkami, třásněmi a dalšími tradičními indiánskými doplňky. Nejextravagantnější téma pro příští sezonu bude inspirace módními divami, diskotékami a kulturou 50. až 70. let. "Tento styl bude ženský, třpytivý, blýskající se. V módě budou kožichy, hadí kůže a středem zájmu bude pas. Ten by měl být zvýrazněný," řekla Ockenfelsová. Poslední inspirace bude temný romantický styl založený na černé barvě.

Isabela Ockenfelsová pracuje v Německém módním institutu (DMI) a zabývá se prognózami v módním průmyslu. Módní trendy pro příští sezonu nastínila na veletrhu Styl a Kabo při své přednášce Hybridní doba - Móda na cestě k nové moderně.

zdroj: ČTK