Všichni hrdinové z mých knih mají vedle sebe ženu, která je motivuje

„Ženy jsou v mých knihách zcela zásadní, bez nich by nic nemělo ten správný smysl,“ říká autor jednadvaceti knih a YouTuber, Charlie Greenberg, dlouhodobý podporovatel neziskové organizace Business & Professional Women ČR.

Na konferenci Equal Pay Day v roce 2018 vedl panelovou diskusi a natáčel videoblog z celé události, přispívá do soutěží a do tomboly svými knihami, ve kterých podle jeho slov hrají ženy vůbec tu nejdůležitější roli. A to i přesto, že hlavní úlohu zastávají muži, jak to tedy Charlie myslí?


 
„Všichni hrdinové z mých knih vedle sebe nebo kolem sebe mají ženu, či ženy, které motivují jejich činy. Příběh často začíná tím, že do života muže vstoupí žena a všechno se dá do pohybu,“ vysvětluje autor. „Například v mé první knize Legendy Atalien (fantasy pohádka) hledá hlavní postava, mladý muž William, skutečný smysl svého života, svého počínání a jakmile potká princeznu Zeu, pochopí své poslání. Nebo v mé knize Čaroděj Ari Laasten (krimi, fantasy, drama) je i v kontextu celého příběhu důležitá policejní kapitánka Lisbet, která čaroděje vyhledá s žádostí o pomoc při řešení záhadných zločinů.“

Faktem je, že v knihách spisovatele a YouTubera v jedné osobě jsou vždy zastoupeny ženy a často jsou velmi silné, houževnaté a přitom si zachovávají svou ženskost a citlivost vůči druhým. Zato hlavní hrdinové jsou často necitliví a chladní. Proč to tak je?

„Moji hrdinové mají často velký a náročný úkol, který vyžaduje plnou soustředěnost a proto nechodí kolem horké kaše,“ říká Charlie Greenberg. „Proto jsou v každém příběhu ženy, které dodávají mužské postavě onu druhou, vnímavější stránku věci. Snaží se vrátit je na zem, snaží se je naučit být citlivějšími. Což se jim většinou částečně podaří. Každý z nás máme různé talenty a schopnosti a ne každý může být zároveň geniální vědec a král mezilidských vztahů. Proto hledáme v životě ideálního partnera, ideální práci. Tedy lidi, kteří nás perfektně doplní, takže můžeme být sami sebou a přitom být druhými podporováni.“

Do života muže vstoupí žena a vše se dá do pohybu

O tématech štěstí, lásky, sebedůvěry, hledání talentů a toho, co v životě chceme skutečně dělat se Charlie Greenberg baví ve videích na svém YouTube kanálu. A jak sám říká, jeho knihy odrážejí tuto filozofii v příbězích, takže to nejsou jenom chytré řeči. Všechno se můžete prakticky dočíst v jeho knihách.

„Spoustu mých knih si můžete poslechnout na mém kanálu. Sám je předčítám na mikrofon a dělám z nich audioknihy. Ty jsou na YouTube zdarma. Zrovna běží série Intuit, můžete si také užít například detektivku Eliot Fox, dramatické fantasy ze současnosti Čaroděj Ari Laasten a již brzy bude online můj první erotický román o vyrovnání se se smrtelností a hledání svého životního poslání s názvem Nádherné nedostupné ženy,“ říká autor.

Nás, jako ženy zajímá, zda je Charlie tak známý, že se může živit psaním knih a natáčením na svůj kanál. „Zatím bohužel ne. Nicméně to, co umím na YouTube, dávám i firmám. Realizuji YouTube kanály pro firmy, takže získávají přízeň zákazníků, budují s nimi vztah a motivují je využívat jejich produkty a služby.“

Charlie nám teď nově v naší neziskové organizaci pomáhá s YouTube kanálem, abychom byly také více vidět a náš obsah se dostal mezi více žen i mužů. Jeho znalosti a zkušenosti tavíme do nového videokanálu, který nebude sloužit jen jako archiv, ale jako další nástroj, jak prezentovat důležitá témata. 

A pokud jsme Vás tématicky nalákaly na knihy s ženskou tématikou, knihy najdete na shop.charliegreenberg.cz. Ukázky nebo celé audioknihy jsou potom online na YouTube, takže si můžete vybrat, co vás zaujme nejvíce. Navíc si můžete příběhy poslechnout třeba při cestě do práce, při vaření nebo večer odpočinout oči od monitoru a namísto filmu se nechat vést audioknihou.“ Věděli jste, že všechna videa na YouTube si sami můžete skládat do playlistů a ty si pak pouštět třeba při řízení?

Rozlučme se s tím, co by na závěr vzkázal autor čtenářům? „Hledejme řešení společně, tvořme komunity nebo společenství, která si mohou pomáhat. Být dnes sám, jako jedna rodina, jeden malý tým bude hrozně těžké. Tedy slova jako spolu, společně, dohromady a navzájem se stanou heslem pro další úspěšný život v naší společnosti.“

Kanál najdete na www.youtube.com/charliegreenberg
Nová videa BPWCR odebírejte ZDE.  

Business & Professional Women CR z.s.  je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc, než jen byznys. Organizace svojí činností podporuje ženy v aktivitách směřujících k dosažení ekonomické nezávislosti, usiluje o zvýšení počtu žen ve veřejném prostoru, má projekty pro  ve vyšší zastoupení žen v rozhodovacích  pozicích. Hlavním projektem je konference a kampaň Equal Pay Day, která usiluje o snížení rozdílu v platech mužů a žen.