Právě se nacházíte:

Výstava 100 let módy

Vrátit se v čase a zažít průřez módou posledních sto let mohou návštěvníci brněnského obchodního centra Olympia, kde od 7. do 30. září probíhá výstava „100 let módy“.

V pasážích obchodního centra jsou vystaveny modely z let třicátých, šedesátých, osmdesátých, ale i dnešní módní trendy z oblasti sportu, společenské módy a mnoha dalších. Vedle retro módních výstřelků přenesou návštěvníky do minulosti také kulisy prvorepublikových podniků nebo i samotná kancelář prvního československého prezidenta.

Zájemci mají možnost nahlédnout i do prvorepublikové kavárny, ve které nad kávou diskutoval o politice třeba Karel Čapek nebo Ferdinand Peroutka. Druhá část centrální expozice je zavede na Pražský hrad do kanceláře prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. A přímo z ní zavítají do nočního podniku, kde se bavily přední celebrity jako Adina Mandlová nebo Oldřich Nový.

V pasážích Olympia Brno jsou k vidění módní kousky z jednotlivých etap naší republiky a návštěvníci si tak prostřednictvím módy připomenou stoletou historii naší země. Mezi exponáty se objeví večerní róby z období první republiky až po současné kousky předních českých návrhářů. Do filmového světa zavede návštěvníky expozice filmové módy, kde budou moci zahlédnout módní doplňky z legendárních českých snímků.

Velký úspěch zřejmě sklidí také expozice spodního prádla, které znaly jenom naše prababičky. Vystavené jsou spodní košilky, kalhotky, různé šněrovačky, spodničky. Věřím, že si každý přijde na své. Ženy mohou obdivovat večerní róby, muži prozkoumají vývoj v lyžařské módě.

Sportovnímu oblečení je kromě expozice zimních sportů věnována také část výstavy, která připomene některé české olympijské úspěchy. A to díky značce Alpine Pro, která už několik let obléká české olympijské výpravy. K vidění jsou například gumáky, ve kterých si došly pro stříbrné medaile na Letních olympijských hrách v Londýně tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, nebo bunda, kterou si při zisku zlaté medaile v Soči oblékla naruby Eva Samková, a také další sportovní kolekce inspirované například úspěchy Emila Zátopka, díly Alfonse Muchy nebo Františka Kupky.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program včetně soutěží.

V neděli 16. září ožije hlavní expozice – prvorepubliková kavárna i pracovna prezidenta T. G. Masaryka. Celé odpoledne bude probíhat soutěžní kvíz o dárky.

Další neděli 23. září si budou moci návštěvníci zasoutěžit o okamžité výhry v interaktivní tématické soutěži.

V neděli 30. září se mohou návštěvníci setkat s nekonvenční módní návrhářkou Táňou Havlíčkovou. V průběhu odpoledne budou probíhat krátké besedy, konzultace a workshop. Díky testu také mohou objevit svůj stylový profil.

Zdarma přístupná výstava bude umístěna v pasážích obchodního centra Olympia Brno vždy od pondělí do pátku, od 8 do 23 hodin a o víkendu od 8 do 24 hodin.

https://www.olympia-centrum.cz