Zoo Brno bude chovat klokany skalní; do roka budou mít expozici

Brněnská zoo bude nově chovat klokany skalní. Do roka jim postaví novou expozici za osm milionů korun. Dvě třetiny nákladů uhradí EU, zbytek zřizovatel zahrady, jímž je město Brno. Vybudována bude tak, aby mohli lidé přímo procházet mezi klokany, řekl dnes ČTK ředitel zoo Martin Hovorka. 

"Ve světě jsou tyto expozice velmi oblíbené. Chceme získat celou chovnou skupinu klokanů skalních. Samozřejmě jim vybudujeme skály a ozdobíme je malbami australských domorodců," uvedl. 
    
Budování expozice začne v nejbližších týdnech. Zoo zatím vyjednává s dalšími zahradami o tom, která jim klokany poskytne. Z Austrálie je dovézt nelze, země totiž tato zvířata nevyváží. 
    
Domovem klokanů skalních jsou australské hory. Žijí na příkrých skalách východní části státu Nový Jižní Wales, mají hustší ocas než ostatní klokani a tmavě hnědou srst. 
    
Kvůli svému kožichu byli v minulosti hojně loveni. Přezdívá se jim australský kamzík, protože bez potíží šplhají po příkrých srázech a přeskakují několik metrů široké propasti. 
 
zdroj: ČTK