ZVUKOHRANÍ – jen do 9. října

Výstava ZVUKOHRANÍ, kterou je možné navštívit v zábavním vědeckém parku VIDA!, je mimořádně úspěšná. Za pouhé tři měsíce od jejího zahájení 1. června 2016 ji navštívilo přes 80 000 lidí.   

ZVUKOHRANÍ představuje celkem sedmnáct hudebních objektů, které pro své MobilesMusikMuseum vytvořil německý experimentátor Michael Bradke. Exponáty návštěvníkům umožňují na vlastní kůži zažít, jaké to je tvořit svou vlastní hudbu, stát se muzikantem nebo dýdžejem. „Mohou si tu hrát a při tom zkoušet, jak zvuk vzniká, jak se šíří různými materiály nebo jak ho vnímá lidské ucho. Mezi nejoblíbenější exponáty patří bubnování v rytmu vlastního tepu, dýdžejské pulty a mikrofony, které změní váš hlas k nepoznání,“ říká Lukáš Richter, ředitel VIDA! Výstavu je možné navštívit do 9. října 2016. 

VIDAband – nedělní programy pro rodiny s dětmi
každou neděli v září přímo v expozici VIDA!
v ceně vstupenky do expozice
www.vida.cz/nedelniprogramy

Během září výstavu doplňuje i pravidelný nedělní program pro rodiny nazvaný VIDAband, kde si mohou návštěvníci užít různé nezvyklé hudební nástroje a některé z nich si i vyrobit. Dozvědí se například, jak hrát na skleněnou harfu nebo jaký zvuk vydává matička roztočená nafouklém balónku. Naučí se také vyrobit frčko ze slámky a jak to udělat, aby vydávalo různé tóny. 

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
www.vida.cz